İndirime Kalan Süre
Saç Düzleştirici Tarak modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Saç Düzleştirici Tarak modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
2 ürün listelendi.

Saç Düzleştirici Tarak

HB 5850
Saç Düzleştirici Tarak

0
  • Maksimum Sıcaklık Derecesi : 199 °C
  • Iyon özelliği : Var

HB 7150
Saç Düzleştirici Tarak

0
  • Maksimum Sıcaklık Derecesi : 210 °C
  • Iyon özelliği : Var
1.299 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Saç Düzleştirici Tarak

Bakımlı ve parlak saçlara sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Saç şekillendirici elektrikli aletler kuaförde yapılan saçlara benzer modeller yaratmak için gereken donanımı sunmaları açısından saçına özen gösteren kullanıcılar için idealdir. Düz saçlara kuaföre gitmeden sahip olmak isteyenler için vazgeçilmez olan elektrikli aletlerden biri de saç düzleştirici adı verilen şekillendiricilerdir. Gelişen teknoloji saç şekillendirme alanında da farklı özelliğe sahip olan birçok ürünün piyasaya sunulmasını sağlar. Saç düzleştirici fırça, saç düzleştirici tarak gibi ürünler kullanıcıların ilgisini çeken modeller arasında yer alır.

Saç Düzleştirici Tarak Modelleri ve Özellikleri

Saç düzleştirici tarak modelleri çalışma prensiplerine, malzemelerine, boyutlarına ve teknik özelliklerine göre ayrılırlar. Çalışma prensiplerine göre hava üflemeli ve ısı vererek çalışan modeller bulunur. Ayrıca kablolu ya da şarjlı çalışma seçeneklerine sahip olan modeller bulabilmek mümkündür.
Saç düzleştirici tarak hava üflemeli olarak sıklıkla tercih edilir. Hava üflemeli modellerde, saçı kurutma ve şekil verme işlevleri bir arada yer alır. Saçın taranarak kurutulduğu ve aynı zamanda şekillendirildiği bu modeller oldukça hızlı ve pratiktir. Isı vererek şekillendiren saç düzleştirici taraklar ise tasarımlarında bulunan plakanın, saç tipine göre farklı ayarlarda ısınması ile saçı şekillendirirler. Kırılma gibi durumlara neden olmaması için ısı yoluyla çalışan şekillendiriciler ıslak ya da nemli saçlarla kullanılmamalıdır.
Saç düzleştirici tarak iyonlu özelliğe de sahip olabilir. İyonlu modellerde saç ısı yoluyla taranarak şekillendirilirken, ısı saç telinde eşit dağılarak nemi korunur ve iyon yoluyla da elektriklenme durumu önlenir.
Saç düzleştirici taraklar malzemelerine göre de ayrılırlar. Seramik, titanyum, turmalin, keratin gibi maddeler kullanılarak üretilen saç düzleştirici tarak modellerinde her madde farklı bir avantaj sunar. Titanyum, çabuk ısınan ve ısıyı uzun süre koruyan yapısıyla özellikle kalın telli ve kıvırcık yapıdaki saçları şekillendirmek için idealdir. Seramik, ısıyı saç üzerinde eşit olarak dağıtır ve nem dengesini korur. Turmalin, içinde bulunan kristal mineralleri aracılığıyla saçı şekillendirirken onarma işlevine sahiptir. Keratin malzeme ise saçın kaybettiği nem ve parlaklığı içinde bulunan keratin proteini ile saça geri kazandırmayı amaçlar.
Saç düzleştirici tarak erkek kullanıcılar tarafından da tercih edilen saç şekillendirici aletler arasındadır. Kısa saçları şekillendirmede de oldukça etkili olan saç düzleştirici tarakların farklı başlıklarıyla sakal ve bıyıkları da şekillendirerek bakım yapmak mümkündür.

Saç Düzleştirici Tarak Kullanımı (Dikkat edilmesi..)

Gelişmiş teknoloji ürünü saç şekillendiriciler arasında yer alan saç düzleştirici tarakları satın almak için araştırma yapan kullanıcılar “Saç düzleştirici tarak nasıl kullanılır?” sorusuna da yanıt almak ister. Saç düzleştirici tarak kullanımı oldukça kolay olmakla birlikte bazı püf noktalarına da dikkat etmek gerekir.
Islak ve nemli saçlarla şekillendirme işlemi yapılması kırılma, kopma, yanma gibi sorunlara yol açabileceğinden; saç düzleştirici taraklar kullanılmadan önce saçlar temiz ve kuru olmalıdır. Ayrıca ısı veren saç düzleştirici taraklarla şekillendirme yaparken sıcaklık 200 dereceyi geçmemelidir. Saçı şekillendirmeden önce saç tellerini koruyucu sprey gibi ürünler kullanmak olumsuz durumları önlemeye yardımcı olur.
Saç düzleştirici tarak boyutu ve malzemesi saçın uzunluğuna ve tipine göre seçilmelidir. Hassas, kuru, ince telli ve bakıma ihtiyaç duyan saçlara sahip olanların seramik, turmalin, keratin gibi malzemelerle üretilen saç düzleştirici tarak modellerini seçmeleri yararlı olur. Saç yapısı nasıl olursa olsun saçı şekillendirirken tutamlara ayırmak da düzleştirme işlemini kolaylaştıran adımlar arasında yer alır.
Saç düzleştirici tarakları kullanırken olduğu kadar satın alırken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Marka, model ve fiyatların yanı sıra düzleştiricinin sahip olduğu maksimum sıcaklık derecesi, malzemesinin saç yapısına uygunluğu, kablolu ya da şarjı kullanım seçenekleri, otomatik kapanma özelliğinin olup olmaması gibi konular satın alma tercihlerini etkileyen kıstaslardır.

Saç Düzleştirici Tarak Fiyatları

Saç düzleştirici tarak fiyatları; kullanıcıların saç düzleştirici tarak satın alırken göz önünde bulundurduğu en önemli konulardan biridir. Fiyatlar marka, model, tasarım, teknik özellik, malzeme gibi kıstaslara göre farklılık gösterebilir.
Kullanıcılar saç düzleştirici tarak seçerken fiyat performans bakımından dengeli ürünler konusunda araştırma yaparlar. Bunun için kendi saç tiplerini, kullanım alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını ve bütçelerini net olarak belirlemeleri gerekir. Diğer kullanıcıların alışveriş sitelerinde ve forumlarda yaptıkları saç düzleştirici tarak yorumları da en iyi saç düzleştirici tarak modelini bulmak için fikir edinmeye yardımcı olur.
Grundig web sitesindeki saç şekillendirici ürünler arasında farklı teknik özelliklere ve fiyat aralıklarına sahip Grundig saç düzleştirici tarak modellerini bulabilir; detaylı olarak inceledikten sonra ihtiyacınıza en uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Web sitesine üye olarak yeniliklerden haberdar olabilir; ürünlerle ilgili soru ve görüşleriniz için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.