İndirime Kalan Süre
Tıraş Makinesi modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Tıraş Makinesi modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
0 ürün listelendi.

Tıraş Makinesi

Sonuç Bulunamadı
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Tıraş Makinesi

Birçok erkeğin kişisel bakımı için vazgeçilmez adımlardan biri tıraş olmaktır. Berbere gitmeye gerek kalmadan evde kolay ve rahat bir şekilde tıraş olmayı sağlayan tıraş makinesi ise özellikle yoğun çalışan ve her gün tıraş olması gereken kişiler için idealdir. Tıraş makineleri çalışma şekillerine göre pilli, şarjlı ve elektrikli tıraş makinesi gibi modellere ayrılır.

Tıraş Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Marka, boyut, çalışma şekli, sahip oldukları fonksiyonlar ve teknik özellikler açısından farklı modellere ayrılan tıraş makineleri tek olarak tercih edilebileceği gibi birden fazla parçaya sahip olan setler halinde de bulunabilir.
Saç, sakal ve bıyık tıraşı için uygun olan modellerin yanı sıra vücuttaki göğüs, omuz gibi farklı bölgeleri daha rahat tıraş edebilmek için özel başlıkları bulunan vücut tıraş makinesi modelleri de bulabilmek mümkündür. Cildi pürüzsüz olarak tıraş eden ve tahriş, kesilme gibi sorunların oluşmasını önleyen sinekkaydı tıraş makinesi adı verilen modeller de oldukça ilgi çeken modeller arasında yer alır. Bu modelin tıraş bıçakları ve başlıkları hassas ciltlere ve kıvrımlı bölgelere özel olarak tasarlanır.
Tıraş makineleri kullanım şekillerine göre kablolu tıraş makinesi ve şarjlı tıraş makinesi olarak ayrılır. Her iki model de elektrik yardımıyla çalışır. Bazı tıraş makinesi modelleri ise pil yardımıyla çalışırlar. Kablolu tıraş makinesi elektrikle çalışan ve bir kabloya bağlı olan modellerdir. Şarjlı modeller ise elektrik yardımıyla şarj edilerek her yere taşınabilen ve istenen her yerde kullanılabilen modellerdir. Şarjlı modeller yoğun çalışan ve seyahat eden kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir.
Bıçak malzemesi olarak paslanmaz çelik ya da titanyum gibi malzemeler kullanılan tıraş makinelerinde gövde tasarımı çelik, ahşap, dayanıklı plastik, metal gibi malzemelerden üretilir.

Tıraş Makinesi Kullanımı ve Temizliği

Tıraş makinesi kullanımı oldukça kolay bir elektrikli kişisel bakım aletidir. Tıraş makineleri tercihe göre ıslak ya da kuru şekilde kullanılmaya uygundur. Islak kullanım yüzü ıslatarak sabun, köpük, krem gibi ürünlerle yapılan; daha pürüzsüz ve tahriş olasılığını en aza indiren bir kullanım şeklidir. Kuru kullanım ise makinenin cilt üzerinde ıslatmadan her yöne gezdirildiği hızlı ve pratik bir yöntemdir. Islak tıraşa uygun olan makineler hassas bir cilde sahip olanlar tarafından sıklıkla tercih edilir.
Tıraş makinelerini kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bunlardan biri makinenin cilde 90 derecelik açı yapacak şekilde tutulmasıdır. Ayrıca tıraş, sakal çıkma yönünün tersine olacak şekilde yapılmalıdır. Tıraş yapılan bölgede aynı yerin üzerinden defalarca geçilmemelidir. Bu durum tahriş gibi olumsuz durumlara yol açabilmektedir. Elektrikli ve şarjlı tıraş makinelerinde yalnızca ıslak kullanıma uygun olan modellerle ıslak tıraş yapılmalıdır.
Tıraş makinesini rahat ve doğru kullanabilmek için hafif ve ergonomik tasarımlı modelleri seçmek önemlidir. Sap kısmı ele tam olarak oturan ve ağır olmayan modeller tıraş deneyimini daha hızlı ve kolay hale getirmeye yardımcı olur. Kullanım şeklinde göre makine başlığı seçmenin de önemli bir detay olduğu unutulmamalıdır. Tıraş makinelerinde hem döner hem de düz başlığa sahip modeller bulunabilir. Döner başlıklar genellikle sakal tıraş makinesi modellerinde bulunur. Yüz kıvrımlarına uygun hareket eden döner başlıklar tek yöne çıkmayan sakalları da daha rahat tıraş etmeyi sağlar. Düz başlıklı modeller ise hem saç hem de sakal tıraşında kullanmaya uygundur. Saçı ve sakalı farklı uzunluklarda kesmeyi kolaylaştıran bu başlık tek yönde çıkan sakal yapısı için daha idealdir.
Tıraş makinesi temizliği uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım açısından yapılması gereken en önemli işlemlerden biridir. Öncelikle makinenin kullanma kılavuzunda yer alan temizlik adımları dikkatlice incelenmelidir. Ardından eğer model ıslak kullanıma uygunsa çıkabilen aparatları çıkarılarak ılık su altında yıkanabilir. Model ile yalnızca kuru kullanım yapılabiliyorsa suya tutulmamalı; makine ile birlikte gelen temizlik fırçası kullanılarak temizlenmelidir.

Tıraş Makinesi Fiyatları

Tıraş makinesi fiyatları; marka, model, boyut, fonksiyon sayısı, çalışma şekli ve daha birçok özelliğe göre değişebilir. Tüm vücudu tıraş edebilen gelişmiş özellikteki modeller ile yalnızca sakal ve bıyık tıraşı yapabilen modeller arasında fiyat farklılıkları bulunabilir. Tıraş makinelerinin fiyat aralıkları çalışma şekillerine göre de değişkenlik gösterebilir. Kablolu makineler ile hem elektrik hem de şarj yoluyla çalışan makinelerde fiyat aralıkları farklılaşabilir.
Kendileri için en iyi tıraş makinesi modelini satın almak isteyen kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda bir bütçe belirleyerek araştırma yapmaları yararlı olur. “En iyi sakal tıraş makinesi hangisidir?” gibi sıklıkla sorulan sorular için diğer kullanıcıların forumlarda ve alışveriş platformlarında yaptığı yorumlar incelenerek fikir edinilebilir.
Grundig web sitesindeki “Kişisel Bakım” kategorisinde farklı özellikler ve fiyat aralıklarına sahip olan Grundig tıraş makinesi modellerini inceleyebilir; istediğiniz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz. Grundig web sitesine üye olarak; yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili tüm sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.