Elektronik

Elektronik

Elektronik

Elektronik kategorisine ait ürünler, hayatın her alanında her yaş grubundan birçok kişi tarafından kullanılan vazgeçilmez ürünlerdir. Televizyonlar, akıllı telefon ve bilgisayarlar, ses sistemleri, mutfak ve banyolarda kullanılan küçük ev aletleri gibi elektronik eşya çeşitleri evlerden iş yerlerine, okul ve hastanelerden ticari işletmelere kadar uzanan farklı yerlerde sıklıkla kullanılır. Elektronik markaları tarafından her geçen gün yeni bir modeli piyasaya çıkarılan, gelişmiş özelliklere sahip elektronik ürün çeşitleri; zamandan ve enerjiden tasarruf ederek hayatını daha kolay ve eğlenceli hale getirmek isteyenler için idealdir.

Akıllı Televizyon Modelleri

Elektronik ev aletleri arasında en çok tercih edilen ürünler televizyon ve akıllı televizyon olarak öne çıkar. Smart TV olarak da bilinen akıllı televizyonların internete bağlanabilme gibi gelişmiş özellikleri; televizyonu yalnızca seyredilen, tek taraflı bir cihaz olmaktan çıkararak; interaktif bir eğlence merkezine dönüştürür.
Akıllı televizyonlar bağlantı şekillerine, ekran türlerine, boyutlarına, işletim sistemlerine, görüntü ve ses kalitelerine göre farklı çeşitlere ayrılırlar. Akıllı televizyon modelleri ekran türü ve çözünürlük açısından HD, Full HD, Ultra HD, 4K Ultra HD gibi isimler alır. Bu isimler çözünürlüğü; çözünürlük ise yatay ve düşey piksel sayısını ifade eder. Piksel sayısı arttıkça televizyondaki çözünürlük ve görüntü kalitesi de artar. Görüntü kalitesinin artması daha canlı renkler, daha net bir görüntü, daha derin bir kontrast ve canlıya yakın bir izleme deneyimi anlamına gelir. Full HD TV, UHD TV ve 4K UHD TV modelleri yüksek görüntü kaliteleriyle kullanıcıların en çok tercih ettiği televizyonlar arasında yer alır.
Android işletim sistemi kullanan ve Android tabanlı tüm uygulamaların indirilebildiği akıllı televizyonlardan biri olan Android TV ile internete bağlanarak film ve dizi izleme, müzik dinleme, oyun oynama ve sosyal medya uygulamalarını çalıştırma gibi tüm etkinlikleri gerçekleştirebilmek mümkündür.
Akıllı televizyonlarda yer alan aydınlatma teknolojisi LED, OLED, QLED gibi isimler alır. Işık yayan diyot anlamına gelen LED teknolojisinde; televizyon arka panelinde bulunan ve LED adı verilen ışıklar, televizyon ekranındaki renklerin daha canlı, belirgin ve parlak olmasını sağlayarak canlıya yakın bir görüntü elde edilmesini sağlar. OLED ve QLED teknolojileri LED’den sonra üretilen daha gelişmiş aydınlatma türleridir. LED TV ve OLED TV modelleri televizyon izleme keyfini yüksek görüntü kalitesiyle yaşamak isteyenler için idealdir.

Ses Sistemi Ürünleri ve Özellikleri

Ses sistemleri grubuna dahil olan ürünler, elektronik kategorisine dahil olan tüm ürünler içinde en çok tercih edilenler arasında yer alır. Soundbar ev sinema sistemleri, bluetooth hoparlör, radyo ve alarm saatli radyo gibi farklı özelliklere sahip ürünler ses sistemleri grubunda yer alır.
Sinema keyfini ev ortamında yaşamayı sağlayan soundbar ev sinema sistemi modelleri; ince ve uzun tasarımlı bir soundbar ve hoparlörlerden oluşur. Çok boyutlu bir ses deneyimi yaşamaya yardımcı olan ev sinema sistemi elemanları 2+1’den 7+1’e kadar uzanan set seçenekleriyle kullanıcıların ilgisini çeker. HDMI kablosu ile kablolu bağlantı olanağı sunmasının yanında bluetooth ile kablosuz bağlantı da gerçekleştirebilen soundbar ev sinema sistemlerinde diğer cihazlarla veri aktarımı gerçekleştirebilmek amacıyla USB girişi de bulunur.
Ses sistemleri grubunun en çok ilgi çeken ürünlerinden biri de bluetooth hoparlörlerdir. Ev, ofis gibi iç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da kullanılabilen bluetooth hoparlörlerde şarjlı ya da pilli kullanım seçenekleri bulunur. Yüksek ses kalitesi elde etmeyi sağlayan bluetooth hoparlörlerin büyük modellerinde sesi temiz, net ve çok boyutlu olarak duyabilmek mümkündür. Mikrofonlu, su geçirmez, taşınabilir ve mini gibi farklı boyut ve teknik özelliklerde bluetooth hoparlör modellerinin bazılarında bulunan USB girişiyle farklı cihazlar arasında aktarım yapılabilmektedir.
Radyo ve alarm saatli radyo modelleri de ses sistemleri grubuna dahil olan elektronik ürünler arasındadır. Eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra saat ve alarm özellikleriyle de verimli bir kullanım sağlayan alarm saatli radyolar; kablolu, şarjlı ve pilli kullanım seçenekleri sunar. Elektrik ve internet bağlantısı olmadan da çalışan radyo modellerini istenen her yere kolayca taşıyabilmek mümkündür. Projeksiyon, gece lambası, bluetooth gibi özellikleriyle dikkat çeken alarm saatli radyo modelleri; farklı tarzlara hitap eden tasarımları ve renkleriyle dekoratif bir görünüm de sunarlar.

Elektronik Ürünler ve Fiyatları

Elektronik ürün fiyatları, elektronik kategorisinin çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olması nedeniyle farklı aralıklara sahiptir. Fiyatlar; elektronik ürünün çeşidi, markası ve modeli başta olmak üzere boyut, tasarım, bağlantı, işletim sistemi ve teknik özellikler gibi kıstaslara bağlı olarak değişir. Akıllı televizyon gibi bazı ürünlerde çözünürlük, ekran türü ve boyutu gibi özellikler fiyatları etkiler. HD özellikli televizyonlarla 4K UHD televizyonlar arasında fiyat farklılıkları olması mümkündür.
Kullanıcılar akıllı televizyon, ev sinema sistemi, bilgisayar ve küçük ev aleti gibi elektronik ürünleri satın almadan önce hem ihtiyaçlarını hem de kullanım alışkanlıklarını net olarak belirlemelidir. Sahip olunan bütçe aralığı da satın alma araştırması yaparken oldukça önemlidir. Markaların web siteleri, online alışveriş siteleri ve forum gibi platformlarda yer alan kullanıcı yorumları satın alma konusunda fikir edinmeye yardımcı olur. Birçok marka tarafından uygulanan elektronik kampanyaları da kullanıcıların ekonomik tercihler yapmalarına yardımcı olur.
Grundig elektronik ürünler, Grundig web sitesinde farklı teknik özelliklerde ve fiyat aralıklarında yer alır. Akıllı televizyonlardan ses sistemlerine kadar beğendiğiniz tüm elektronik ürünleri kolayca satın alabilir; yeniliklerden haberdar olmak için Grundig web sitesine üye olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.