İndirime Kalan Süre
Doğrayıcı modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Doğrayıcı modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
2 ürün listelendi.

Doğrayıcı

DO 1184
Doğrayıcı

0
  • Doğrama Kabı Kapasitesi : 1500 mL
  • Doğrama Kabı Malzemesi : Plastik
  • 4 Kanatlı Paslanmaz Çelik Bıçak : Var
  • Kaydırmaz Taban : Var
  • Tek Tuşla Kontrol : Var
1.649 TL

DO 7266 CDX
Doğrayıcı

0
  • Doğrama Kabı Kapasitesi : 1000 mL
  • Doğrama Kabı Malzemesi : Cam
  • 4 Kanatlı Paslanmaz Çelik Bıçak : Var
  • Hız Kademesi : Var
  • Kaydırmaz Taban : Var
1.999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Doğrayıcı

Doğrayıcı; mutfaklarda kullanılan ve doğrama, parçalama, ezme, karıştırma, çırpma, rendeleme ve öğütme gibi birçok işlevi olan elektrikli mutfak aletine verilen isimdir. Doğrayıcı küçük ev aletleri, ev mutfaklarında kullanıldığı gibi restoran gibi işletmelerin profesyonel mutfaklarında da sıklıkla kullanılır. Elle yapılan tüm mutfak hazırlık işlerini elektrik bağlantısıyla hızlı ve kolay bir şekilde yapan elektrikli doğrayıcı modelleriyle tencere yemeklerinden hamur işlerine, salatalardan soslara ve pürelere kadar uzanan tarifleri yorulmadan ve zamandan tasarruf ederek yapabilmek mümkündür.

Doğrayıcı Modelleri ve Özellikleri

Kullanım şekillerindeki küçük farklar nedeniyle doğrayıcı rondo ve doğrayıcı blender gibi isimler alan doğrayıcı modelleri; marka, boyut, malzeme, tasarım ve teknik özellikler bakımından da çeşitlere ayrılır. Elektrikli modellerin yanı sıra doğrayıcı el robotu modelleri de sıklıkla tercih edilir. Tasarımında yer alan ipi çekerek hazne içinde yer alan yiyecekleri doğramayı ve parçalamayı sağlayan el robotları kol gücü gerektiren modellerdir.
Rondo işlevi bulunan doğrayıcılar; sert sebze ve meyvelerin yanı sıra kuruyemiş ve bisküvi gibi kuru gıdaları da çok küçük parçalara ayırabilen elektrikli mutfak aletleridir. Doğrayıcı rondolarda bir, iki ya da dört adet parçalama bıçağı; yiyeceklerin toplandığı bir hazne ve motor gibi parçalar yer alır. Bıçaklar paslanmaz çelik; hazne ise cam ya da plastik malzemelerden üretilir. Cam hazneli doğrayıcı modelleri insan sağlığına uygun kaliteli malzemelerinden dolayı sıklıkla tercih edilirler.
Rondo, blender, rende gibi farklı işlevlerin bir arada bulunduğu doğrayıcı set modelleri de mutfakta geçirilen zamandan tasarruf etmeyi sağlayan, verimli ve kullanışlı ürünlerdir. İki ve daha fazla parçanın bir arada bulunduğu doğrayıcı setlerinde el blender başlığı, mikser başlıkları, doğrayıcı robot bıçakları ve haznesi gibi birçok aparat bulunur. Setler; mutfakta parçalama, doğrama, karıştırma gibi işleri sıklıkla yapanlar için zaman ve enerji tasarrufu sağlaması açısından idealdir.

Doğrayıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evlerde ve yiyecek işletmelerinde en çok kullanılan elektrikli küçük ev aletlerinden biri olan doğrayıcıların kaliteli ve kullanışlı modellerini seçmek uzun ömürlü bir kullanıma yardımcı olur. Doğrayıcı kullanımı modele göre değişmekle birlikte oldukça pratiktir. Doğrayıcı ürünleri kullanırken olduğu kadar satın alırken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.
Doğrayıcı elektrikli aletlerin motor gücü en önemli satın alma kıstaslarından biridir. Mutfakta birçok işi bir arada yapabilen bu çok fonksiyonlu aletlerin motor gücü yükseldikçe daha güçlü çalışırlar ve bu da yaptıkları işlerin süresinin kısalmasını sağlar. Motor gücü yüksek olmakla birlikte harcadığı elektrik miktarı daha düşük olan modelleri seçmek ise çevre ve bütçe dostu bir kullanıma yardımcı olur.
Motor gücü dışında bir diğer önemli özellik ise tasarımdır. Tasarım özelliği; boyut, ağırlık, kolay tutulabilme ve taşınabilme maddelerini kapsar. İşlevselliğin yanı sıra şık bir görünüme de sahip olan doğrayıcıların rahat kavranabilen, çalıştırması kolay olan, çok yer kaplamayan, hafifliğiyle her yere taşınabilen modellerden seçilmesi pratik bir kullanım sağlar.
Doğrayıcı bıçaklarının ve haznesinin hangi malzemeden üretildiği de kullanıcılar için önemli olan unsurlar arasında yer alır. Paslanmaz çelik keskin bıçaklara ve cam hazneye sahip olan doğrayıcı modelleri birçok kullanıcı tarafından kaliteli, insan sağlığına uygun ve uzun ömürlü olarak kabul edilmelerinden dolayı sıklıkla tercih edilirler.
Doğrayıcı mutfak aletlerinin parçalarının rahatça ayrılması ve kolay temizlenebilmesi gibi özellikler satın alma sırasında göz önünde bulundurulması gereken bir noktadır. Bıçakların hazneden kolayca çıkarılması, hazne ve farklı başlıkların bulaşık makinesinde yıkanabilmesi; makinesini uzun yıllar rahat kullanmak isteyen birçok kullanıcı için en önemli konular arasındadır.

Doğrayıcı Fiyatları

Doğrayıcı fiyatları farklı markaların model seçeneklerine göre değişkenlik gösterir. Motor gücü yüksek, hafif ve rahat taşınabilen, farklı işlevlere sahip başlıkları bulunan, elektrik tüketimi düşük olan, kolay temizlenebilen, kaliteli malzemeden üretilen ürünler arasında fiyat farklılıkları olabilir. Birden fazla parçanın bulunduğu çok fonksiyonlu doğrayıcı set fiyatları da tek olan modellere göre daha yüksek bir fiyat aralığında seyredebilir.
Doğrayıcı satın almaya karar veren kullanıcıların dikkate alması gereken en önemli konular; alışkanlıkları, ihtiyaçları ve bütçeleridir. Araştırma yaparken markaların internet siteleri, alışveriş platformları ve forumlarda yapılan yorumlar fikir edinmeye yardımcı olacaktır.
Grundig küçük ev aletleri arasında yer alan Grundig doğrayıcı modelleri, farklı fiyat aralıklarına ve teknik özelliklere sahiptir. Birçok modeli detaylı olarak inceledikten sonra beğendiklerinizi kolayca satın alabilir; dilerseniz Grundig web sitesine üye olarak yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.
Ürünlerle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için Grundig Çağrı Merkezi Hattı olan 444 0 888 numaralı telefonu 7/24 arayabilirsiniz.