1945
Grundig geleneksel bir Alman şirketi olarak hayatına başladı. Ürettiği ilk radyoyla hızla üne kavuştu.

1946
2. Dünya Savaşı sonrası Almanya yıkılmıştı. Radyoların da çoğu hasar görmüştü. Ama yeni radyoların üretimi Müttefikler’in sıkı kontrolü altındaydı. Radyo satıcısı Max Grundig bunu bir fırsat olarak gördü ve resmen bir radyo olmayan tüpsüz "Heinzelmann"ı üretti.

1947
Heinzelmann’ın büyük başarısı yeni bir üretim alanı ihtiyacı doğurdu. İlk üretim tesisi, Kurgartenstraße bölgesinde bulunan eski bir kaplıcada kuruldu.

1948
Para reformunun ekonomiye denge getirmesi tüketim mallarına talebi artırdı. Grundig ilk tam radyosu Weltklang'ı üretti. Weltklang 4 tüpü ve 6 devresiyle mükemmel bir sinyal alımı sağlıyordu.

1949
150.000. radyo üretildi. Şirket büyümeye devam ediyordu. Bir ofis binası ve üç katlı bir üretim tesisi inşa edildi.
Tanımsız ismi 186 B/GW olan ilk taşınabilir kutulu kabin radyosu üretildi. Şimdi adı Grundig Boy olan bu radyo bir yıl sonra piyasada bir numara oldu.

Grundig 1950'lerin ortasında Nürnberg, Frankfurt ve Karlsruhe’deki üretim tesisleriyle Avrupa'nın bir numaralı radyo üreticisi oldu.

1952
Heinzelmann’ın başarısı sayesinde Grundig kısa süre içinde bir fabrika açabildi. Bunu, aynı yıl kurulan ilk Alman televizyon kanalı için üretilen Grundig televizyonu takip etti. Ayrıca ilk taşınabilir ses kaydedici geliştirildi.

1953
1950’lerin başında televizyon ilgi odağı haline gelmişti ama televizyon setleri hâlâ çok pahalıydı. Grundig televizyon alıcısı 210 ise oldukça uygun bir fiyata satışa sunuldu. Özelliği 14 inç ekranlı bir masa televizyonu olmasıydı.

1954
Çok kısa frekans (VHF) radyo uygulamasına geçilmesi, yeni bir ses kalitesine imkân verdi. Dinamik yan hoparlörler 3 boyutlu ses yayılımı sağlıyordu. Dönemin en kaliteli cihazı, 5 hoparlörü ve 11 AM ve FM devresi olan, böylece kısa, orta ve uzun VHF dalgaları alabilen 5050W/3 D’ydi.

1955
Grundig heyecan verici tüketici elektroniği ürünlerine yenilerini ekledi. Taşınabilir transistörlü radyo, taşınabilir teyp, dikte makinesi ve stereo müzik çalarlar bunlardan birkaçıydı.

1957
Daktilo üreticileri Triumph ve Adler'ın hisselerinin büyük kısmı satın alındı. Bu gelişme Bayreuth'ta dünyanın en büyük teyp fabrikasının açılmasını sağladı.

1960
1960’ta ilk kez Almanya dışına çıkan şirket Belfast’ta bir teyp fabrikası kurdu.
Aynı yıl yeni televizyon kanalları kuruldu. Grundig televizyonlar VHF sinyalleri için güncellendi ve ilk kablosuz ultrasonlu uzaktan kumanda geliştirildi.
Grundig, radyo, stereo amplifikatörler, kayıt çalar, teyp, ayrı hoparlör üniteleri ve hatta bir 3D ses aygıtı gibi ayrı bileşenler içeren modüler bir sistemi tanıttı. Kullanıcılar, kendi HiFi sistemlerini oluşturabilir ve oturma odalarının tasarımına dahil edebilir hale geldi.

1962
Nürnberg-Langwasser'da yeni bir teyp fabrikası açıldı.

1965
İkinci yurtdışı fabrika Portekiz'de açıldı. Ertesi yıl Grundig dünya çapında 16,5 milyon ürün sattı.

1967
Renkli televizyon üretildi ve Grundig bu gelişmeye heyecan verici ürünlerle katıldı.
1967’de firmanın ilk kompakt kasetçaları ile araçlar için tasarlanmış bir kasetçalar üretildi.

1969
İtalya'nın Rovereto şehrinde kurulan yeni televizyon fabrikası üretime başladı. Bunu Nürnberg-Langwasser'da kurulan renkli televizyon fabrikası ve plastik üretim tesisi takip etti.
Grundig, Avrupa’nın kendinden ekolayzırlı ilk HiFi amplifikatörünü üretti. Bu cihaz, piyasanın en iyi performansa sahip amplifikatörlerden biri oldu. Bu yılların başında hoparlör teknolojisinde etkileyici gelişmeler yaşandı. Stereo kanalların kuadrofonik olarak çalınabilmesi bunlardan biriydi.
Bir başka gelişme de ev tipi video kaydedicilerdi. Grundig bu yıllarda analog yerine dijital bir göstergeye sahip alarmlı saatleri ve araçlar için otomatik istasyon aramalı radyoyu üretti.

1972
Grundig GmbH, anonim şirket oldu ve Grundig AG adını aldı. Philips Elektronik Şirketi yavaş yavaş Grundig hisselerini biriktirmeye başladı.

1975
1970’lerin ikinci yarısında araç radyosu teknolojisi hızla yükseldi. Grundig, kaset kaydedici, elektronik istasyon arama fonksiyonu ve trafik anonsu dekoderi bulunan, orta dalga ve VHF alıcılı stereo sistemini piyasaya sürdü.

1978
Grundig, Nürnberg-Langwasser'daki yeni video kaydedici (VCR) fabrikasında üretime başladı. İki taraflı kasetle ev video kaydedicileri için yeni bir standart belirledi ve alışılagelmiş video kaydedicileri hızla geçersizleştirdi.

1981
Grundig Almanya'daki ilk renkli televizyon projektörünü tanıttı. Aynı yıl Grundig radyosu olanlar sabahları güne konuşan saatli radyolarıyla başlayabiliyordu.

1982
İkinci nesil elektronik not defteri piyasaya sürüldü.
Geleceğe yatırım yapan Grundig, VHS video kaydediciler ve videotext için bir dizi ürün ve aksesuar üreterek video sektöründe çoklu sistem stratejisine devam etti.

1984
Philips, Grundig’deki hisselerini artırdı ve Max Grundig şirketin yönetimini devretti.

1985
Yeni jenerasyon Grundig video kaydedicilerin, bantın pozisyonunu gerçek zamanlı olarak gösteren yenilikçi bir sistemi vardı. Grundig aynı yıl Uluslararası Radyo ve Televizyon fuarında televizyon uydu alıcısını tanıttı.

1986
Grundig, 100 Hertz teknolojisine sahip ilk seri üretim renkli televizyonu piyasaya sürdü. Titreyen görüntüler geçmişte kalmış, ekranlar çok daha büyümüştü. Bu televizyon uzun teslimat sürelerine rağmen en çok satılan televizyon oldu.

1988
Grundig, VHS video kaydediciyle uyumlu bir HDTV standardı geliştirmek amacıyla bir Avrupa araştırma projesine katkıda bulundu.

Aralık ayında, markanın kurucusu Dr. Max Grundig’in 81 yaşında hayata veda etmesi, şirketi yasa boğdu.

1991
Grundig, bir telsiz telefonla telefon pazarına girerek ürün yelpazesini çeşitlendirmeye devam etti.

1993
Grundig televizyonlar, 16:9 görüntü formatları, gelişmiş sinyal iletimi ve son teknoloji ürünü, tozsuz, düşük yansımalı ekranlarıyla mükemmel görüntünün tanımını baştan yazdı.
Ayrıca konuklara gün boyu servis, güvenlik, eğlence ve bilgi sağlayan bir otel iletişim sistemi olan ASIS piyasaya sunuldu.

1994
Grundig dünyada bir ilki başardı: Kızılötesi sinyallerle kablosuz HiFi kombinasyonu.

1995
1995 ve 1996’da Grundig, etkileşimli kullanıcı rehberli televizyonlar, 3D ses sistemleri ve dünyanın en küçük uydu alıcısı gibi devrim niteliğindeki yeni ürünlerini tanıttı. Planatron Düz Ekran TV, tablo gibi duvara asılabiliyordu. Bu televizyon olağanüstü resim ve ses kalitesiyle multimedya uygulamaları için bire birdi. Kısa süre sonra internet erişimli bir televizyon geldi.

1997
1997-1998 yıllarında Philips'in şirkete katılımı son buldu. Grundig, Philips'in tatmin etmeyen performansı ve küresel tüketici elektroniğindeki düşüşünden dolayı bu ortaklıktan çekildi.

1998
VoiceOffice mobil adı verilen yeni bir ses tanıma yazılımıyla dijital dikte makineleri alanında gelişme kaydedildi.

2000
Haziran ayında Grundig’in merkez binası Fürth'ten Nürnberg-Langwasser'a taşındı. Şirket yeni tesislerin inşası ve altyapısına 50 milyon mark harcadı.

2001
MP3 teknolojisinin potansiyelini erken aşamada fark eden Grundig kısa sürede piyasanın lideri oldu. Dünya Tüketici Elektroniği Fuarı'nda 40’tan fazla yeni ürün tanıtarak geleceğin multimedya bilgi-eğlence dünyasına büyük bir adım attı. Grundig televizyon ve DVD oynatıcıları teknoloji, sofistike tasarım, etkileşim ve modülerlik bakımından ev sinema sistemlerine yeni standartlar getirdi.

Araç HiFi teknolojisi ilerlemeyi sürdürdü. Cenevre Autosalon'da araç navigasyonları ve dijital radyoları içeren en yeni Grundig radyo sistemleri tanıtıldı.

2003
Yükselen üretim maliyetleri, Avrupa piyasasındaki aşırı fiyat karışıklığı ve şiddetli rekabet gibi sebeplerle, Grundig AG nisan ayında iflasını istemek zorunda kaldı.

2004
Ancak Grundig'in adanmış çalışanları, yöneticilerin belirlediği hedefleri bile aştı. Sonuçta 1 Mayıs 2004'te Nürnberg merkezli Grundig Intermedia GmbH hizmete girdi. Yoğun görüşmelerin ardından, ev eğlence sistemleri, araştırma-geliştirme ve servis aktiviteleri gibi klasik Grundig sektörlerini içeren Grundig AG Ev Intermedya Sistemleri bölümü kurtarıldı.

Grundig, en gelişmiş ses teknolojisi, üstün görüntü kalitesi ve ev içinde kablosuz iletim gibi özellikler sayesinde Grundig televizyonlarını olağanüstü bir deneyim haline getiren seçkin HiFi ve televizyon ürünlerini ortaya çıkarmaya devam etti.

Grundig Intermedia GmbH, Fortune 200’de yer alan Koç Holding'e ait lider beyaz eşya üreticisi Arçelik A.Ş.nin bir parçası oldu.

2011
Grundig Alman Futbol Ligi’nin ilk “resmi teknoloji ortağı” oldu. 2013’te ise Nürnberg Stadyumu’nun isim hakkını satın aldı.

2013
2000’li yıllarda Grundig, dünyanın bir numaralı eğlence elektroniği, küçük ev aletleri ve büyük ev aletleri üreticilerinden biri haline geldi. Beyaz eşya sektöründeki ürün portföyünü genişleten şirket, çok çeşitli tüketici elektroniğinde Avrupa'nın tek markası oldu.

2014
Grundig yeniliğe, kaliteye, ürün yelpazesini genişletmeye ve yeni yatırımlara odaklandı. Örneğin 2016 Mayısında lanse edilen HomeWhiz bağlantı teknolojisi, bir akıllı uygulama sayesinde ev işlerini kolaylaştırmak için Grundig marka mutfak ve banyo aletlerine bağlanabiliyor.