Beyaz Eşya

Beyaz Eşya

Beyaz Eşya
 

Evlerden iş yerlerine kadar birçok yerde kullanılan buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, klima, kurutma makinesi gibi elektrikli cihazların tamamına verilen isimdir. Sıklıkla mutfak, banyo gibi yaşam alanlarında kullanılan beyaz eşyalar isimlendirildikleri gibi yalnızca beyaz renkle sınırlı değildir. Siyah, gri, bej gibi renkli beyaz eşya modelleri de farklılıktan hoşlananlar için ideal seçeneklerdir. Beyaz eşyalar çalışma sistemlerine, kullanım şekillerine, boyutlarına, tasarımlarına, enerji tüketimlerine, markalarına ve modellerine göre çeşitlenirler.

Evinizin Yardımcısı Beyaz Eşya Çeşitleri

Beyaz eşyaların kullanım alanlarına ve teknik özelliklerine göre farklı birçok çeşidi bulunur. Mutfaklarda sıklıkla kullanılan beyaz eşyalar arasında buzdolabı, bulaşık makinesi, fırın, derin dondurucu, set üstü ocak, aspiratör, davlumbaz yer alır. Mutfaklar dışında banyolarda da kullanılan beyaz eşyalar vardır. Bunların başında çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve kurutmalı çamaşır makinesi gelir. En çok tercih edilen beyaz eşyaların yanı sıra klima, ısıtıcı, mikrodalga fırın ve su sebili de diğer beyaz eşyalar arasında sayılabilir.
Yiyecekleri uzun süre boyunca ilk günkü kadar taze tutmayı sağlayan buzdolabı, soğutucu ve dondurucu bölümlerden oluşur. Çift kapılı, gardrop tipi, no frost, mini gibi farklı modelleri bulunan buzdolapları en çok tercih edilen beyaz eşya çeşitlerinden biridir. Bulaşık makinesi, çok miktarda bulaşığın tek seferde su ve elektrik tasarrufu yaparak yıkanmasını sağlayan vazgeçilmez beyaz eşyalardandır. Farklı markalarda birçok gelişmiş özelliğe sahip bulaşık makinesi modellerini bulabilmek mümkündür. Çamaşır makinesi her evde bulunan temel beyaz eşyalardandır. Hassas yıkama yapan, 12 kiloya kadar çamaşır kapasitesi olan, otomatik komut fonksiyonu olan farklı çamaşır makinesi modelleri bulunur.
Beyaz eşyalar fonksiyonel ürünler olmalarının yanında şık tasarımlarıyla da göz doldururlar. Beyaz renkli beyaz eşyaların yanı sıra siyah beyaz eşya ve gri beyaz eşyalar da sıklıkla tercih edilirler. Modern tasarıma sahip beyaz eşya modelleri olduğu gibi, özellikle son dönemde yükselişte olan retro beyaz eşya modelleri de farklı ve dikkat çekici bir görünümden hoşlananlar için idealdir.
Modern mutfak tasarımlarının yapılmaya başlamasıyla birlikte ankastre beyaz eşya modelleri de sıklıkla tercih edilir hale geldi. Gömme anlamına gelen ankastre; çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı ve fırın gibi beyaz eşyaların kendileri için oluşturulan alanlara gömülü şekilde yerleştirilmesi demektir. Ankastre beyaz eşyaların kendileri için ayrılmış alanlara yerleştirilmesi gerekirken solo beyaz eşyalar istenilen yere rahatlıkla yerleştirilebilir.
Beyaz eşya satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır. Marka ve fiyatın yanı sıra boyut, sahip olduğu fonksiyonlar, kullanım şekli, tasarım, enerji sınıfı, renk bu özelliklerden bazılarıdır. Beyaz eşya araştırması yapan kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını, beyaz eşyaları kullanacakları alanı ve bütçelerini göz önünde bulundurarak karar vermeleri yararlı olacaktır.

Beyaz Eşya Sınıfları Nelerdir?

Beyaz eşya enerji sınıfları; beyaz eşyaların enerji verimliliğini gösteren A, B, C, D, E, F, G harfleriyle ifade edilen sınıflandırmalardır. Beyaz eşyalarda temel olarak yıllık elektrik ve su tüketimini, enerji sınıfını, kapasiteyi ve ses seviyesini gösteren bu etiketleri okumak; beyaz eşya satın alırken bu etiketteki bilgileri de göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Etiketlerdeki bu bilgiler beyaz eşyanın türüne göre artabilir. Enerji verimliliği yüksek ve yıllık enerji harcama oranı düşük olan tasarruflu ürünleri tercih etmek hem çevreye hem de bütçeye katkıda bulunmayı sağlar.
Enerji etiketlerinde yer alan harfler ve enerji verimliliği ters orantılıdır. Başka bir deyişle harfler alfabedeki yerlerine göre ilerledikçe beyaz eşyanın enerji verimliliği azalır. A sınıfı bir beyaz eşya F ya da G sınıfı bir beyaz eşyaya göre çok daha tasarrufludur ve az enerji harcar. Özellikle, neredeyse yıl boyu fişi çekilmeden çalışan buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyalarda yıllık enerji tüketimi en az seviyede olan A sınıfı ürünler seçmek tasarruf ve çevre bilinci açısından avantajlı olacaktır.

Beyaz Eşya Düğün Paketi Seçenekleri

Beyaz eşyalar yeni evlenecek ya da ev kuracak olanlar için tamamlanması gereken olmazsa olmaz parçalardır. Ev kurarken ya da eşyaları yenilerken beyaz eşya seçimi tek tek yapılabileceği gibi beyaz eşya seti olarak da tercih edilebilir. Özellikle yeni evlenenler için çeşitli markalar tarafından sunulan bütçe dostu beyaz eşya paketi seçenekleri oldukça ilgi çeker. Tüm beyaz eşyaları tek seferde alarak hem zaman hem de bütçe tasarrufu yapmak için paketler oldukça idealdir.
Beyaz eşya düğün paketi ya da beyaz eşya çeyiz paketi gibi isimlerle piyasada bulunabilen bu setler indirimli fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Buzdolabından çamaşır makinesi ve bulaşık makinesine, fırından set üstü ocağa kadar bir evin ihtiyacı olan tüm beyaz eşyalar bu paket içerisinde yer alabilir. Beyaz eşya takımı alacak olanlar ikili ve üçlü setlerden yedili ve sekizli setlere kadar ihtiyaçları olan sayıda beyaz eşyayı avantajlı paket fiyatlarıyla temin edebilirler.

Beyaz Eşya Fiyatları ve Kampanyaları

Beyaz eşya fiyatları beyaz eşyanın türü, markası, modeli, boyutları, programları, kullanım şekli, tasarımı, enerji tüketimi ve rengi gibi özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Birkaç beyaz eşyadan oluşan beyaz eşya seti fiyatları da; sette kaç ürün olduğuna, ürünlerin markalarına ve türlerine, teknik özelliklerine, tasarımlarına ve enerji sınıflarına göre değişir.
Beyaz eşyaları tek ya da set olarak satın almaya karar veren kullanıcılar öncelikle ihtiyaçlarının hangi ürünler olduğuna karar vermeli ve ürünleri hangi alanlarda kullanacaklarını belirlemelidir. Bütçelerini de belirledikten sonra çeşitli markaların beyaz eşya kampanya dönemlerini takip ederek, internet sitelerini ve online alışveriş platformlarını ziyaret ederek ya da forumlarda diğer kullanıcıların tavsiyelerini inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun ürünleri satın alabilirler.
Grundig web sitesini ziyaret ederek “Beyaz Eşya” kategorisinde yer alan farklı model, teknik özellik ve fiyat aralıklarındaki ürünleri inceleyebilir; ihtiyacınıza uygun ürünleri satın alabilirsiniz. Web sitesine üye olarak yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili her konuda 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayarak bilgi alabilirsiniz.