İndirime Kalan Süre
Ütü modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Ütü modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
4 ürün listelendi.

Ütü

ST 7950
Buharlı Kırışık Giderici

0
 • Güç : 1600 W
 • Sürekli Buhar : 25 g/min
 • Taban : Seramik
 • Dijital Gösterge : Var
 • Otomatik Kapanma : 8 min
1.759 TL

ST 6150 L
Buharlı Kırışık Giderici

0
 • Güç : 1600 W
 • Sürekli Buhar : 20 g/min
 • Taban : Seramik
 • Otomatik Kapanma : 8 min
1.429 TL

SI 8050
Buharlı Ütü

0
 • Güç : 3000 W
 • Sürekli Buhar : 65 g/min
 • Taban : ActiGlide® Seramik Taban
 • Otomatik Kireç Temizleme : Var
3.649 TL

SIS 9180
Buhar Kazanlı Ütü

0
 • Güç : 3000 W
 • Taban : ActiGlide® Seramik Taban
 • Sürekli Buhar : 165 g/min
 • Şok Buhar : 450 g/min
 • Su Haznesi : 1.8 L
8.799 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Ütü

Giysi türleri, kumaşlar ve hayatın her alanında kullanılan nevresim, masa örtüsü gibi tekstil ürünlerindeki kırışıklıkları yüksek sıcaklık ve basınç yardımıyla düzeltme işlevini yerine getiren ütü; evlerden iş yerlerine kadar birçok yerde sıklıkla kullanılan küçük ev aletlerinden biridir. Çalışma şekillerine, boyutlarına ve teknik özelliklerine göre ayrılan ütü modelleri bulunur. Ütü yaparken daha iyi bir performans elde etmeyi sağlayan ütü masası da ütüyle birlikte kullanılması gereken en önemli yardımcılardandır.

Ütü Modelleri ve Özellikleri

Ütü modelleri çalışma prensiplerine ve tasarımlarına göre buharlı ütü, buhar kazanlı ütü, dikey ütü ve mini ütü olarak ayrılırlar. Her bir ütü modelinin temel işlevi aynı olsa da boyut, watt gücü ve kapasite gibi özelliklerinde farklılıklar bulunabilir. Bu durum, farklı alışkanlıkları olan kullanıcıların kendilerine uygun seçenekleri bulabilmesini sağlar.
Buharlı ütü, en çok kullanılan ütü modellerinden biridir. Buharlı ütülerde buhar çıkışı sağlayan gözenekli bir ütü tabanı ve su haznesi bulunur. Su haznesine eklenen su, makine içinde sıcaklık ve basınçla birlikte sıcak su buharına dönüşür. Bu buhar da ütü tabanındaki gözeneklerden dışarı çıkarak kırışıklıkları açma işlemi gerçekleştirir. Buharlı ütü çeşitlerinden biri olan dikey buharlı ütü modelleri ise giysileri askıda veya dikey konumda ütülemeyi sağlayan aletlerdir. En az standart buharlı ütü kadar güçlü bir performansı olan dikey ütü; çalışanlar, sık sık seyahat edenler ve vakti kısıtlı olanlar için çok pratik bir modeldir.
Buhar kazanlı ütü; kalabalık nüfuslu aileler, ütü yapma sıklığı çok fazla olanlar, küçük ve orta ölçekli tekstil işletmeleri tarafından sıklıkla tercih edilen ütü modelleri arasında yer alır. Buhar üreten bir kazan ve kazanın üstünde ütü bulunan bu büyük boyutlu modeller; standart boyuttaki buharlı ütülere göre daha fazla buhar gücüne sahiptir. Kazanın içine eklenen yüksek miktarda suyun sıcaklıkla birlikte su buharına dönüştüğü kazanlı modeller, çok sayıda giysi ve tekstil ürününü tek seferde ütüleme olanağı verir. Buhar kazanlı ütülerde kumaş tipine göre değişen standart ayarların yanı sıra bazı gelişmiş ütü ayarları da bulunabilir. Kendi kendini temizleme, belirli bir süre geçtikten sonra otomatik kapanma, kireç önleme bunlar arasında yer alır.
Seyahat tipi ütü ise sık sık seyahat eden, ütüsünü gittiği her yere taşımak isteyen ya da giysilerini ofiste pratik bir şekilde ütülemeyi tercih edenler için ideal modellerdir. Hafif, yer kaplamayan ve kolay taşınabilen seyahat tipi ütülerin bazı modellerinde katlanabilme özelliği de mevcuttur. Seyahat tipi ütüler, küçük boyutlu ve hafif olmalarına karşın iyi bir performans gösterirler.

Ütü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir ütüyü kaliteli ve güçlü yapan özellikler arasında taban malzemesi, watt ve buhar gücü, kolay kavranabilen hafif bir tasarım, uzun kablolu ya da tamamen kablosuz kullanılabilme, düşük elektrik tüketimi gibi maddeler sayılabilir. Ütü satın almak isteyen kullanıcıların bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçim yapmaları, uzun yıllar süren verimli bir kullanıma yardımcı olur.
Ütünün taban malzemesi teflon, seramik, titanyum, çelik gibi malzemelerden üretilir. Kumaşların üzerinde rahatça gezinen ve parlama gibi olumsuz durumları önleyen yapışmaz tabanlı ütüler kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği modeller arasındadır. Ütü tabanının geniş ve uç kısmının daha dar olması, ütünün ulaşılması zor olan giysi kıvrımlarına rahat girebilmesine ve kolay ütü yapabilmeye yardımcı olur.
Watt ve buhar gücü de ütü satın alırken dikkate alınması gereken özellikler arasındadır. Watt ve buhar gücü; ütünün çıkabildiği en yüksek sıcaklık, su buharı çıkışı gücü ve basıncı ifade eder. Watt gücü çok yüksek olan ütü modelleri yüksek sıcaklıklara kısa sürede çıkabilme ve çok miktarda giysiyi kısa sürede ütüleyebilme özelliğine sahiptir. Buhar gücü yüksekliği ise kırışıklıkların çok daha kolay ve hızlı açılmasını sağlar. Watt gücü yüksek olmasına rağmen enerji tüketimi düşük olan modelleri seçmek, hem çevre hem de bütçe dostu bir kullanıma katkıda bulunur. Kullanıcıların tüm bu özelliklere karar verirken kendi ütüleme alışkanlıklarını göz önünde bulundurmaları yararlı olacaktır.
Hafif ve ergonomik bir tasarım, hem ütünün giysileri daha rahat ve hızlı şekilde ütüleyebilmesi hem de kullanıcının zaman ve enerji tasarrufu yapabilmesi açısından önem taşır. Kablo uzunluğu da önemli kıstaslardandır. Ütünün rahat hareket edebilmesi ve ütülenecek tekstil ürünlerini ütü masası üzerinde çevirmeye gerek kalmaması için uzun bir kabloya sahip olan ya da tamamen kablosuz kullanılabilen ütü modelleri arasından seçim yapılabilir.
Kaliteli ve kullanışlı bir ütü satın aldıktan sonra ütüyü uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde kullanabilmek de çok önemlidir. Düzenli olarak yapılan ütü temizleme ve bakım işlemleri ütü performansının ilk günkü gibi olmasına yardımcı olur. Ütü temizliği yaparken kullanma kılavuzundaki yönergeleri takip etmek, ütü kirecini önlemek için kireçsiz su kullanmak, ütü tabanını ve su haznesini temizlemek için doğal temizlik maddeleri kullanmak; temizlikte yapılması gereken temel adımlar arasında yer alır.

Ütü Fiyatları

Ütü fiyatları; ütü markaları ve modellerinin yanı sıra watt gücü, buhar çıkış gücü, tasarım, elektrik tüketimi ve teknik özelliklerine göre de değişiklik gösterir. Yeni bir ütü satın almak üzere araştırma yapan kullanıcılar diğer kullanıcılardan ütü tavsiyesi almayı tercih edebilirler. Alışveriş siteleri ve forum gibi platformlar bu konuda fikir edinmeyi sağlar. Kullanıcıların satın alma öncesinde kendi ihtiyaçlarını ve sahip oldukları bütçe aralığını da net olarak tespit etmeleri, kendileri için en iyi ütü modelini bulmalarına yardımcı olur.
Buharlıdan buhar kazanlıya ve seyahat tipi mini ütülere kadar farklı özelliklere ve fiyat aralıklarına sahip Grundig ütü modellerini Grundig web sitesinde bulabilir ve beğendiklerinizi inceleyerek satın alabilirsiniz. Web sitesine üye olarak yeni ürünlerden ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili tüm sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.