İndirime Kalan Süre
Blender modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Blender modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
4 ürün listelendi.

Blender

CB 8760
Çorba Makinesi

0
 • Güç : 1000 W
 • Ön Tanımlı Program : 5
 • Hibrit Teknoloji : Var

KB 422600
Blender

0
 • Güç : 250 W
 • Hazne Kapasitesi : 0.6
 • Sürahi Malzemesi : Tritan
 • Taşınabilir Şişe : Var
1.899 TL

KB 422651
Blender

0
 • Güç : 250 W
 • Hazne Kapasitesi : 0.6
 • Sürahi Malzemesi : Tritan
 • Taşınabilir Şişe : Var

TB 7285 CDX
Blender

0
 • Güç : 800 W
 • Hız Kademe Ayarı : 6
 • Hız Kademesi ayarı : Var
 • Hazne Kapasitesi : 1500
 • Sürahi Malzemesi : Cam
3.099 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Blender

Ev, ofis gibi farklı yerlerde; tezgah üstü ya da masa üstünde kullanılan, taşınabilme özelliği bulunan küçük boyutlardaki elektronik aletlere küçük ev aletleri adı verilir. Mutfaklarda kullanılan blender, kahve makinesi, rondo gibi aletlerden; banyolarda kullanılan saç kurutma makinesi, tıraş makinesi gibi aletlere kadar birçok farklı özelliğe sahip olan küçük ev aletleri bulunur. Mutfakta yapılan çırpma, karıştırma, doğrama, parçalama, yoğurma gibi işleri hızlı ve kolay şekilde yapmayı sağlayan blenderler; en çok kullanılan küçük ev aletlerinden biridir.

Farklı Özelliklere Göre Blender Modelleri

Blender çeşitleri; marka, model, boyut, kullanım şekli, sahip olduğu farklı işlevler, tasarım gibi farklı özelliklere göre değişir. Blender çeşitleri ile çorba, smoothie, sos, püre, detoks içecekleri hatta bebek mamalarına kadar birçok tarif hazırlanabilir. Ayrıca bazı blender modellerinde; hamur yoğurma, buz kırma, kuru gıdaları parçalama gibi işlevler bulunur.
Blender satın almak isteyen kullanıcılar; tekli blender ya da blender seti seçeneklerinden ihtiyaçlarına uygun olan modeli seçebilirler. Blender tekli olarak tercih edilecekse çubuk blender adı verilen modeller ideal seçimlerdir. El blenderi adıyla da bilinen çubuk blender hafif olması, küçük boyutlarıyla her yere taşınabilmesi ve pratik kullanımıyla sıklıkla tercih edilirler. Çorba ve sos gibi yiyecekler el blenderi kullanarak kolaylıkla hazırlanır.
Blender set halinde de bulunabilen bir küçük ev aletidir. Sette çırpma aparatı, doğrayıcı bıçak ve hazne, ölçü kabı ya da sürahi, blender kolu gibi parçalar bulunur. Blender çırpıcı kolları ya da diğer adıyla blender mikser aparatı; kek ve sos karışımları hazırlama, yumurta çırpma gibi işlemler için idealdir. Blender setlerinde ve sürahili blender çeşitlerinde 4 ya da 5 bıçak bulunan modeller de mevcuttur. Hem 4 bıçaklı blender hem de 5 bıçaklı blender modelleri parçalanması zor olan sert gıdaları kısa sürede hızlı bir şekilde parçalamaya yardımcı olur.
Mini blender ise haznesi daha küçük ve genellikle tek kişilik kullanımlar için uygun olan pratik bir blender modelidir. Bazı mini modeller, hazne çıkarıldıktan sonra bardak haline gelerek her yere taşınabilme özelliğine sahiptir.

Blender Temizliği ve Bakımı

Blender temizliği, cihazı uzun yıllar verimli ve güvenle kullanabilmek için çok önemli olan bir adımdır. Temizlik ve bakım konusunda öncelikle blenderin kullanma kılavuzunda yer alan temizlikle ilgili adımlara uyulması gerekir. Temizlikle ilgili yapılması gereken işlemler blender modeline göre değişiklik gösterebilir. Blender motorunun yer aldığı parça elde ya da bulaşık makinesinde yıkanmamalıdır. Motor dışında kalan parçalar bazı modellerde yalnızca elde yıkanabilirken, bazı modellerde ise bulaşık makinesinde yıkanabilir özellikte olmaktadır. Yiyecek kalıntıları; kötü koku, aşınma ve arıza gibi sorunlar yaratabileceğinden, blender kullanımının hemen ardından parçaları su ile durulamak ya da temizliğini yapmak yararlı olacaktır.

Blender Fiyatları

Blender fiyatı konusu, blender satın almak isteyenlerin detaylı olarak araştırdığı konulardan biridir. Blender modellerinde fiyatlar markanın yanı sıra model, kullanım şekli, boyut, fonksiyonlar, tasarım ve enerji tüketimi gibi birçok özelliğe göre değişebilir. Kullanıcıların ihtiyaç ve alışkanlıklarını göz önünde bulundurmaları, doğru ürünü seçme konusunda yararlı olur. Tencere ile doğrudan temas ederek pratik bir kullanım sunan çubuk blender modelleri; çorba ve sos gibi yiyecekleri sıklıkla hazırlayanlar için uygun olacaktır. Sürahili blender modelleri meyve suyu karışımları, smoothie gibi soğuk karışımlar hazırlamak için idealdir. Birçok işlevi bir arada sunan setler de tercih edilebilir. Tüm bu modellerin fiyat aralıkları sundukları özelliklere göre değişebilir.
Grundig blender seti de dahil olmak üzere birçok farklı blender modelini Grundig web sitesindeki “Küçük Ev Aletleri” kategorisinde bulabilir; fiyat ve teknik özelliklerini inceleyerek satın alabilirsiniz. Yenilikler ve indirimlerden haberdar olmak için Grundig web sitesine üye olabilir; sorularınız için Grundig Çağrı Merkezi Hattı olan 444 0 888 numaralı telefonu 7/24 arayabilirsiniz.