İndirime Kalan Süre
Saç Düzleştirici Fırça modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Saç Düzleştirici Fırça modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
2 ürün listelendi.

Saç Düzleştirici Fırça

HS 7080
Saç Düzleştirici Fırça

0
1.499 TL

HS 7082
Saç Düzleştirici Fırça

0
1.049 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Saç Düzleştirici Fırça

Saçları tarama, kurutma, ısıtma ve şekillendirme işlevlerinin tümünün bir arada bulunduğu saç düzleştirici fırça ve taraklar; gelişmiş özelliklere sahip olan elektrikli saç şekillendirme aletleridir. Kişisel bakım adımlarından biri olan saç bakımını kuaföre gitmeden hızlı ve kolay şekilde yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği saç düzleştirici tarak ve fırçaların hem elektrikle hem de şarjla çalışan modellerini bulabilmek mümkündür.

Saç Düzleştirici Fırça Modelleri ve Özellikleri

Kıvırcık, kabarık ve zor şekil alan saçları saç yapısını koruyarak düzleştiren saç düzleştirici fırçalar; düzleştirmenin yanı sıra farklı birçok saç modelini de yapabilmeye yardımcı olur. Isı verme ve hava üfleme olarak iki farklı şekilde çalışan saç düzleştirici fırça modelleri vardır. Her iki işlemde de saçı şekillendirirken saç tellerindeki nemi koruma ve saça bakım yapma özelliği sunan saç düzleştirici fırçalar; seramik, titanyum, turmalin, keratin gibi farklı malzemelerden üretilir.
Saç düzleştirici tarak ve fırçaların malzemesinin saç yapısına ve uzunluğuna uygun olarak seçilmesi önemli detaylardan biridir. Seramik malzemeli saç düzleştiricilerde ısı saçlarda eşit bir şekilde yayıldığından dolayı kırılma, yanma, kopma gibi durumların oluşma olasılığı azalır. Kullanıcıların en çok tercih ettiği malzemelerden biri seramiktir. Titanyum malzeme ise çabuk ısınır ve sıcaklığını uzun süre korur. İletkenliği de yüksek olan titanyum malzemeli plakaları ince ve hassas saç telleriyle uzun süre temas ettirmek kırılmalara neden olabilir. Bu nedenle kalın telli saç telleri için daha uygundur. Turmalin ve keratin plakalar ise içlerinde bulunan turmalin minerali ve keratin proteini ile saçı şekillendirirken bakımını yapmayı amaçlar. İçlerinde bulunan doğal maddelerle saçın nemini korumanın yanında saçı besleyerek parlak ve canlı hale getirmeye yardımcı olur.
Saç düzleştirici fırça ve tarak modelleri farklı gelişmiş işlevlere ve sıcaklık ayarlarına sahiptir. Şekillendirirken 360 derece dönebilen başlıklar, soğutma, katlanabilme gibi özellikler bunlar arasındadır. Sıcaklık ayarı olarak ise 240 santigrat dereceye kadar çıkabilen saç düzleştirici modelleri mevcuttur. Saç düzleştirici fırça ve tarak modelleri kullanım tercihlerine göre kablolu ya da kablosuz olabilir. Kablosuz modeller elektrik bağlantısı yardımıyla şarj edilerek kullanılabilir ve istenen her yere kolayca taşınabilir. Set olarak da sıklıkla tercih edilen saç düzleştiricilerde set içinde farklı işlevlere sahip olan başlıklar yer alır.

Saç Düzleştirici Fırça Nasıl Kullanılır?

Saç düzleştirme işlevi olan fırça ve tarak ürünlerini kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Saç düzleştirici fırça ve taraklar, normal fırça ve taraklar gibi kavraması ve kullanımı kolay ürünlerdir. Ancak elektrikle çalışan ve ısının doğrudan saçla temas ettiği cihazlar oldukları için bazı konulara dikkat edilmesi, daha uzun süreli ve güvenli bir kullanım sağlamaya yardımcı olur.
Saç uzunluğuna ve yapısına uygun boyut ve malzemelerde saç düzleştiriciler seçilmesi; saçın iyi şekil alması ve kırıkların oluşmaması açısından önemlidir. İnce telli ve hassas yapıda saçlarla kalın telli, gür ve daha zor şekil alan saçların ihtiyaçları farklı olacaktır.
Hem ısı veren hem de hava üfleme prensibiyle çalışan saç düzleştirici cihazlar, kırık oluşumuna sebep olmamak için ıslak saçla kullanılmamalıdır. Ayrıca yanma gibi olumsuz durumların önüne geçmek için cihaz en yüksek sıcaklık seviyesinde uzun süre çalıştırılmamalı ve aynı saç telleriyle uzun süre temas etmemelidir.
Saçların tutamlara ayrılıp kökten uca doğru şekillendirilmesi ise daha rahat ve doğru şekillendirme sağlayacaktır. Saç düzleştirici cihazların temiz saçlarla kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Saç Düzleştirici Fırça ve Tarak Fiyatları

Saç düzleştirici fırça fiyatları marka, model, boyut, malzeme, sıcaklık ayarları, özel işlevler, kablolu ve şarjlı çalışma gibi farklı özelliklere göre değişikliğe uğrayabilir. Kullanıcıların en iyi saç düzleştirici tarak ve fırça modellerini bulabilmek için belirlemeleri gereken hususlar; ihtiyaçları, alışkanlıkları, kullanım sıklıkları ve bütçeleridir. İnternet siteleri ve alışveriş platformlarının yanı sıra saç diğer kullanıcıların forumlarda verdiği saç düzleştirici tarak önerileri de doğru ürünü bulmaya yardımcı olur.
Grundig web sitesinde birbirinden farklı özelliklere ve fiyat aralıklarına sahip olan Grundig saç düzleştirici tarak ve fırça modellerini bulabilir; dilediğiniz ürünleri detaylı olarak inceledikten sonra satın alabilirsiniz. Yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olmak için Grundig web sitesine üye olabilir; sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.