İndirime Kalan Süre
Saç Maşası modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Saç Maşası modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
2 ürün listelendi.

Saç Maşası

HS 6430
Saç Maşası

0
  • Gösterge : LCD
  • Sıcaklık ayarı kilidi : Var
  • Sıcaklık Ayarı : Var
  • Hafıza Fonksiyonu : Var
  • Kaplama Malzemesi : Titanium-Ceramic
1.099 TL

HS 4330
Saç Maşası

0
  • Gösterge : LED
  • Sıcaklık Ayarı : Var
  • Kaplama Malzemesi : Seramik
  • Sıcaklık Seviyesi : 5
1.249 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Saç Maşası

Elektrikli saç şekillendirici aletler kişisel bakımın olmazsa olmaz adımlarından biri olan saç şekillendirme işlemini kısa sürede ve kolay bir şekilde yaparak, kuaför salonunda yapılanları aratmayan saç modelleri oluşturmaya yardımcı olur. İnce bukleler, iri dalgalar, kıvırcık ve hacimli saç modelleri yapmaya yardımcı olan saç maşası; en çok kullanılan saç şekillendirme aletleri arasında yer alır. Saç şekillendirici maşa olarak da adlandırılan bu elektrikli aletler; çalışma şekli, şekillendirici başlık seçenekleri, malzeme ve boyut gibi özelliklerine göre farklı modellere ayrılır.

Saç Maşası Modelleri ve Özellikleri

Saç maşası modelleri çalışma şekillerine göre ısıyla çalışan ve hafa üfleme yoluyla çalışan modeller olarak ayrılırlar. Isıyla çalışan modellerde, cihaz üzerinde bulunan sıcaklık ayarlarından istenen sıcaklık seçildikten sonra maşa kısmının ısınmasıyla saçlara şekil verilir. Hava üflemeli saç maşası modelleri ise sıcak hava üfleyerek saçı hem kurutma hem de şekillendirme işlevlerine sahiptir. Isı veren modellerde saç silindir şeklinde bir plaka yardımıyla şekillendirilirken, hava üfleme yoluyla çalışan modellerin tasarımı genellikle fırça ya da tarak biçimindedir.
Saç maşası boyutları da modeli belirleyen özelliklerdendir. Boyutu, saç maşasının boyu kadar saç şekillendirici başlığın inceliği ve kalınlığı da belirler. İnce telli saçlar için uygun olan ince saç maşası daha ince ve küçük bukleler elde etmeyi sağlar. Daha kalın başlığa sahip olan kalın saç maşası ise gür ve kalın telli saçlar için idealdir. Kalın başlıklı modeller iri dalgalar ve hacimli saçlar elde etmek için tercih edilir. İnce saç maşaları 11 mm ve 13 mm gibi seçenekler sunarken kalın saç maşalarında 25 mm’den 32 mm’ye kadar uzanan model çeşitleri bulmak mümkündür.
Saç maşasının saçla temas eden gövde kısmının üretildiği malzeme de önemli özelliklerden biridir. Hem ısı hem de hava üfleme yoluyla şekillendiren modellerde seramik, titanyum, teflon gibi malzeme seçenekleri bulunur. İyon özelliğine sahip olan saç maşası modellerini de bulabilmek mümkündür. Isıyı eşit olarak saç teline dağıtan ve saçın nemini kaybetmemesini sağlayan bu modeller; kırılma, kabarma, elektriklenme gibi olumsuz durumları önleyerek sağlıklı saç şekillendirmeye yardımcı olur.
Saç maşalarını tercihe göre hem tek hem de saç maşası seti olarak satın almak mümkündür. Saç maşası setlerinde wag ve su dalgası yapan başlıklar, fırça, tarak gibi birçok farklı saç maşası aparatı bulunur. Tasarımlarında yer alan döner bir başlıkla saç şekillendiren otomatik saç maşası modelleri ise güç harcamadan hızlı bir şekilde saç şekillendirme işlemi yapmaları nedeniyle özellikle vakti kısıtlı olan ve çalışanlar için ideal seçeneklerdir.
Saç bakımına özen gösteren ve saçlarını kendisi şekillendirmek isteyen birçok kullanıcı saç maşası satın almayı tercih eder. Kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri de “Saç maşası alırken nelere dikkat edilmeli?” sorusudur. Saç maşası satın almadan önce maşanın gövdesi yani saça temas ederek şekillendirecek olan bölümün kalınlığı konusunda araştırma yapmak önemlidir. Saç maşasının boyutunun saç tipine ve uzunluğuna göre seçilmesi; saçı şekillendirirken oluşabilecek kırılma, kopma, yanma gibi olumsuz durumların önüne geçilmesine yardımcı olur.
Özellikle ısı vererek çalışma prensibine sahip olan modellerde saç maşası kullanımı sırasında ortaya çıkan sıcaklık saça zarar verecek yükseklikte olmamalıdır. Saç maşası satın alırken, ulaşabildiği en yüksek sıcaklık ayarını ve maşanın üretildiği malzemeyi göz önünde bulundurmak gerekir. Saçın nem dengesini koruyan ve kırılma, elektriklenme gibi durumları önleyen seramik, titanyum gibi malzemeleri tercih etmek yararlı olacaktır.
Hafif tasarımlı, kablosu çok kısa ya da uzun olmayan, elde tutması ve kavraması kolay olan modelleri seçmek daha rahat ve verimli bir kullanım sağlayacaktır.

Saç Maşası Fiyatları

Saç maşası fiyatları cihazın boyutlarına, malzemesine, gücüne, tasarımına ve teknik özelliklerine göre değişebilir. Saç maşası modellerinin tek ya da set halinde olması da fiyata etki eden unsurlar arasında yer alır.
Saç şekillendirici ürünlerin en popülerlerinden olan saç maşası satın almak isteyen kullanıcıların; kendi saç tiplerini ve kullanım ihtiyaçlarını belirledikten sonra sahip oldukları bütçe aralığına göre marka ve modeller arasından seçim yapmaları gerekir. Satın almak üzere araştırma yaparken diğer kullanıcıların çeşitli platformlar üzerinden yaptığı saç maşası önerileri de en iyi saç maşası modelini bulma konusunda fikir edinmeye yardımcı olacaktır.
Grundig web sitesindeki kişisel bakım ürünlerine dahil olan Grundig saç maşası modelleri, farklı teknik özelliklere ve fiyat aralıklarına sahiptir. Ürünleri detaylı olarak inceledikten sonra beğendiğiniz saç maşası modelini kolayca satın alabilir; web sitesine üye olarak yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.