İndirime Kalan Süre
Kettle modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Kettle modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
1 ürün listelendi.

Kettle

KL 4112 I
Kettle

0
  • Güç : 2200
  • Otomatik Kapanma (2) : Var
  • Kordonsuz Kullanım (2) : Var
  • Rezistans Tipi : Gizli
989 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Kettle

Kettle, su ısıtıcı olarak da adlandırılan elektrikli bir mutfak aletidir. Elektrikli kettle adı verilen aletler; günü her anında ihtiyaç duyulan kaynar suyu hızlı ve kolay bir şekilde elde etmeyi sağlarlar. Yemek pişirmek, çay ya da kahve demlemek, elde bulaşık ya da çamaşır yıkamak gibi işler için gereken sıcak suyu tencere benzeri kaplarda ocak üstünde ısıtmak hem vakit alan hem de yorucu bir iş haline gelebilir. Su ısıtıcı kettle modelleri; evlerden okullara, ofislerden pikniklere kadar sıcak suya ihtiyaç duyulan her yerde, istenen her an pratik bir şekilde kullanılmaya uygundur.

Kettle Modelleri ve Özellikleri

Kettle modelleri; boyutları, iç hacimleri, malzemeleri, çalışma şekilleri, tasarımları ve teknik özellikleri bakımından ayrılırlar. Çok çeşitli boyut ve iç hacme sahip olan kettle modellerini bulabilmek mümkündür. Sıcak su kullanım sıklığı ve miktarı daha fazla olanlar için 1 litre den 3 litreye kadar su alma kapasitesine sahip olan kettle modelleri uygun olurken; seyahat edenler, alanı kısıtlı olanlar için 0,25-0,5 litre su kapasiteli mini kettle modelleri oldukça pratik seçeneklerdir.
Elektrikli su ısıtıcı işlevine sahip olan kettle modellerinin hem kablolu hem de şarjlı olarak çalışabilen seçenekleri mevcuttur. Seyahatlerde kullanmaya çok uygun olan mini kettle modellerinde elektrik bağlantısıyla şarj edilerek her yere taşınabilen modeller ilgi çeker. Birçok kettle modelinde bulunan kendi kendine kapanma özelliğiyle, su kaynadığında cihaz otomatik olarak durur.
Tasarım olarak, alt kısımda rezistansın yer aldığı bir taban ve su miktarını gösteren ölçülerin olduğu sürahi şeklindeki bir hazneden oluşan kettle modelleri; rezistansın görünür ya da gizli olduğu model seçenekleri sunar. Cam, paslanmaz çelik, dayanıklı plastik gibi malzemelerden üretilen kettle modelleri arasında özellikle cam kettle ve çelik kettle; tasarımları ve kaliteli malzemeleriyle sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alırlar.
Kettle modellerinde beyaz, siyah, inox, gri gibi klasik renklerin yanı sıra kırmızı, mavi, bej, pembe, yeşil gibi farklı renk seçenekleri de bulunur. Sade ve modern tasarımlı kettle modelleri kullanışlı ve şık görünümleriyle ilgi çekerken; eskiyi çağrıştıran tasarımlarıyla vintage kettle modelleri farklılık isteyenlerin tercihi olur.

Kettle Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kettle satın almadan önce birçok konuyu göz önünde bulundurmak gerekir. Boyut, hacim, elektrik tüketimi, tasarım gibi öne çıkan özellikleri dikkatli bir şekilde araştırarak ürün seçmek; uzun yıllar verimli ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamaya yardımcı olur.
Kullanıcılar kettle satın almak üzere ürün seçeneklerini incelerken tasarım, boyut ve hacim özelliklerine karar vermelidir. Su ısıtıcının ağız kısmının geniş ve suyun kolay dökülebilir özellikte olması, sap kısmının rahatça kavranabilmesi ve hafif olması önemlidir. Su ısıtıcının ne sıklıkta kullanılacağı ve kullanılacak suyun miktarı da iç hacim seçerken göz önünde bulundurulmalıdır. Su ısıtıcılarda 0,5 litre hacimli küçük modellerden 3 litre hacme sahip oldukça büyük modellere kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunur.
Su kaynadığında otomatik olarak kapanma seçeneği, rezistansın gizli ya da görünür olması, dijital gösterge, kireç çözücü filtreye sahip olma gibi teknik detaylar da satın alacakları ürüne karar verme aşamasındaki kullanıcıların dikkat ettiği konular arasında yer alır.
Kettle satın almanın yanında kullanım sırasında da dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bunların en önemlilerinden biri kettle elektrik tüketimi konusudur. Kettle iç hacmini kullanım alışkanlıklarına uygun olarak seçmek, gereğinden fazla ya da az doldurmamak, kettle içinde kaynayan suyu sıcaklığı azalmadan hemen kullanmak gibi adımlar enerji verimliliği sağlayarak çevre ve bütçe dostu tercihler yapmak açısından önemlidir.
Kettle kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kettle temizleme işleminin düzenli olarak yapılmasıdır. Kettle kullanırken su haznesinde zaman içinde kireç ve pas gibi oluşumlar görülebilir. Kettle malzemesi seçerken kaliteli tercihler yapmakla birlikte düzenli bir temizlik işlemi de ürünü uzun yıllar güvenle kullanabilmeye yardımcı olur. Temizlik işleminde cihazın kullanım kılavuzunda yer alan adımlara uyulması; limon, sirke, karbonat gibi doğal malzemelerle temizlik yapılması, şebeke suyu kullanımından kaçınılması gibi konulara dikkat edilmesi cihazın ömrünü uzatacaktır.

Kettle Fiyatları

Kaynamış suyu kısa sürede pratik bir şekilde elde etmeyi sağlayan kettle modellerinin fiyat aralıkları birçok özelliğe bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kettle fiyatları; marka, model, boyut, malzeme, iç hacim, tasarım, renk, elektrik tüketimi ve teknik özelliklere göre farklılaşır. Cam ve paslanmaz çelik malzemeli modellerle plastik modeller arasında fiyat farklılıkları bulunabilir. İç hacmi 0,5 ya da 1 litre olan modelleri de 3 litre olan modellere göre daha ekonomik fiyatlarla bulabilmek mümkündür.
Kullanıcıların kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun olan modeli bulabilmeleri için birçok farklı platformu inceleyerek teknik özellik ve fiyat karşılaştırması yapmaları yararlı olacaktır. Markaların belirli dönemlerde uyguladıkları kampanyalar da daha kolay tercih yapmaya yardımcı olur.
Grundig web sitesinde, farklı özelliklere ve fiyat aralıklarına sahip olan Grundig kettle modellerini bulabilir; detaylı şekilde inceledikten sonra beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz. Grundig web sitesine üye olarak yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olabilir; sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.