İndirime Kalan Süre
Çekmeceli Derin Dondurucu modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Çekmeceli Derin Dondurucu modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
6 ürün listelendi.

Çekmeceli Derin Dondurucu

GFNE 8300 I
Çekmeceli Derin Dondurucu

 • Soğutma Teknolojisi : No Frost
 • Toplam Hacim (L) : 240 L
 • Elektronik Gösterge : Var

GFNE 7100
Çekmeceli Derin Dondurucu

 • Soğutma Teknolojisi : No Frost
 • Toplam Hacim (L) : 256 L
17.999 TL

GFNE 7301
Çekmeceli Derin Dondurucu

0
 • Soğutma Teknolojisi : No Frost
 • Toplam Hacim (L) : 256 L
 • Elektronik Gösterge : Var
19.999 TL

GFNE 7292
Çekmeceli Derin Dondurucu

 • Soğutma Teknolojisi : No Frost
 • Toplam Hacim (L) : 256 L
18.499 TL

GFNE 8440
Çekmeceli Derin Dondurucu

 • Soğutma Teknolojisi : No Frost
 • Toplam Hacim (L) : 404 L
 • Elektronik Gösterge : Var
24.999 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Çekmeceli derin dondurucu

Derin dondurucu; çok miktarda yiyeceği dondurarak stok yapmayı sağlayan, buzdolabındaki soğutucu ve dondurucu bölmelerin yeterli olmadığı durumlar için ideal olan, iç hacmi oldukça geniş beyaz eşyalardır. Geniş ailelerin yaşadığı evlerden restoran gibi işletmelere kadar pek çok yerde kullanılan derin dondurucuların tasarım, boyut gibi özelliklerine göre ayrılan modelleri bulunur. Dikey derin dondurucu adıyla da bilinen çekmeceli derin dondurucu modelleri bunlardan biridir.

Çekmeceli Derin Dondurucu Modelleri ve Özellikleri

Çekmeceli derin dondurucular, tasarımları buzdolabına benzeyen dikey donduruculardır. İçlerinde bulunan raflar nedeniyle raflı derin dondurucu olarak da adlandırılırlar. Çekmeceli derin dondurucu ölçüleri marka ve modele göre değişiklik gösterse de genellikle alanı daha kısıtlı olan yerlerde kullanıma uygun modellerdir. Bu modelin çekmeceli bir tasarıma sahip olması; yiyecekleri daha düzenli bir şekilde depolamaya yardımcı olur. İhtiyaç duyulan her şeye daha rahat ulaşılabilmesinin yanında temizlik de daha kolay bir hale gelir.
Çekmeceli derin dondurucu modelleri; soğutma şekilleri ve çekmece sayılarına göre değişebilir. Buzdolabı gibi soğutucu beyaz eşyalarda olduğu gibi derin dondurucular da statik ve no frost özellikli olmak üzere ayrılırlar. Statik adı verilen derin dondurucular, cihaz iç yüzeyinde karlanma ya da buzlanma oluşturarak dondurma işlemi gerçekleştirirler. Çekmeceli no frost derin dondurucu modellerinde ise soğuk hava kuru olarak üflendiği için nem dengesi sağlanır ve karlanma ya da buzlanma olmadan dondurma sağlanır.
Çekmece sayısı da derin dondurucuların belirleyici özelliklerinden biridir. Kullanım sıklığı ve depolanan yiyeceğin miktarına göre 3 çekmeceli derin dondurucu modellerinden 7 çekmeceli derin dondurucu modellerine kadar farklı seçenekler bulabilmek mümkündür. Kalabalık nüfusa sahip ev ve iş yerleri için daha geniş iç hacim sunan 8 çekmeceli derin dondurucu modelleri de oldukça idealdir.

Çekmeceli Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çekmeceli derin dondurucu satın almak üzere araştırma yapan kullanıcıların, doğru ürünleri seçmek için dikkat etmesi gereken bazı konular bulunur. Bunlardan ilki ve en önemlilerinden biri, derin dondurucunun yerleştirileceği alandır. Alanın boyut ve şartları, derin dondurucudan en yüksek verimi alabilmek açısından önem taşır. Çekmeceli derin dondurucuyu kuru, serin, güneş görmeyen ve düz bir zeminde kullanmak gerekir.
Yerleşimin yanı sıra önemli olan bir diğer konu ise derin dondurucunun çalışma şekline karar vermektir. Derin dondurucuların statik ya da no frost sistemiyle dondurma seçeneklerine sahip modelleri bulunur. Çalışma prensibi statik olan dondurucularda iç yüzeyde karlanma ve buzlanma oluşur. No frost modeller ise soğuk havayı ve nemi makine içinde eşit dağıtarak karlanma ya da buzlanma durumları olmadan dondurma işlevini yerine getirir.
Çekmeceli derin dondurucular 24 saat fişten çekilmeden çalışan elektrikli aletler oldukları için enerji tüketimi satın alma sırasında öne çıkan konular arasında yer alır. Çekmeceli derin dondurucu A sınıfı enerji grubundan seçildiğinde daha düşük enerji harcayarak çevre dostu ve bütçe tasarruflu bir kullanım sağlamaya yardımcı olur.
Son olarak çekmeceli modeller de dahil olmak üzere tüm derin dondurucuları satın almadan önce yedek parça temininin kolay olması ve teknik servis ağının genişliği konularına dikkat etmek; uzun yıllar kullanılması beklenen bu ürünleri daha güvenli ve rahat kullanabilmeyi sağlayacaktır.

Çekmeceli Derin Dondurucu Temizliği

Derin dondurucuları uzun yıllar verimli bir şekilde kullanabilmek, temizlik ve bakım işlemlerinin düzenli olarak yapılmasıyla mümkün olur. Çekmeceli derin dondurucu temizliği de diğer derin dondurucu modellerinde olduğu gibi kullanım kılavuzundaki yönergeler takip edilerek yapılır.
Çekmeceli derin dondurucu temizlenmeden önce fişten çekilmeli ve buzlanma varsa buzlar eritilerek cihaz kuru bir hale getirilmelidir. Derin dondurucunun tüm çekmeceleri, iç ve dış yüzeyleri sirke gibi doğal maddelerle ya da kullanım kılavuzunda da belirtilen temizlik maddeleriyle detaylı olarak silinmelidir. Derin dondurucu içinde temizliğe rağmen rahatsız edici kokular varsa limon, karbonat gibi koku giderici doğal maddeleri cihaz içinde bekletmek bu tür kokuları gidermeye yardımcı olacaktır.
Çekmeceli derin dondurucu düzeni ve yiyeceklerin rahat çıkarılabilecek şekilde yerleştirilmiş olması temizlik sırasında kolaylık sağlar. Derin dondurucu temizlendikten sonra içindekiler özel poşetler ve saklama kaplarına yerleştirilerek, sıkışıklık olmayacak şekilde düzenlenmelidir.
Düzenli bir temizliğin yanı sıra yetkili servisler tarafından belirli aralıklarla yapılan derin dondurucu bakımı da çıkabilecek olası sorunları önleyerek uzun ömürlü bir kullanıma yardımcı olacaktır.

Çekmeceli Derin Dondurucu Fiyatları

Çekmeceli derin dondurucu fiyatları; marka, model, tasarım, boyut, iç hacim, elektrik tüketimi, soğutma şekli ve teknik özelliklere göre değişiklik gösterir. Kullanıcıların çekmeceli derin dondurucu satın almadan önce net olarak belirlemesi gereken konular arasında alışkanlıkları, ihtiyaçları, dondurucuyu yerleştirecekleri alanın ölçüleri ve sahip oldukları bütçe bulunur. 7 çekmeceli derin dondurucu fiyatları ile 3 çekmeceli derin dondurucu fiyatları arasında boyut ve iç hacim farklılıkları nedeniyle farklılıklar olması mümkündür.
Tüm kıstasların netleşmesinin ardından markaların internet sitelerini ve online alışveriş sayfalarını inceleyerek karşılaştırma yapma aşaması gelir. Çekmeceli derin dondurucu tavsiye eden internet sitelerinin yanı sıra diğer kullanıcıların forum gibi platformlarda yaptıkları çekmeceli derin dondurucu yorumları da kullanıcıların satın alma kararlarında belirleyici olur. Kullanıcılar tüm bu aşamalardan geçtikten sonra ihtiyaçları ve bütçeleri açısından en doğru kararı verecektir.
Grundig web sitesinde birbirinden farklı Grundig çekmeceli derin dondurucu modelleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Ürünlerin teknik özellikleri ve fiyatları arasında karşılaştırma yaparak, ihtiyacınıza en uygun modelleri rahatlıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca Grundig web sitesine üye olarak yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için Grundig Çağrı Merkezi Hattı olan 444 0 888 numaralı telefonu 7/24 arayabilirsiniz.