Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

Kişisel Bakım

Temizlik ve kişisel bakım; sağlıklı ve mutlu yaşamak isteyen herkesin özen gösterdiği konulardır. Kişisel bakım; yüz, vücut, cilt ve saç bakımının yanı sıra sağlıklı beslenme, spor ve kilo kontrolü gibi adımları da kapsar. Kişisel bakım aletleri; bakım aşamalarını herhangi bir profesyonel işletmeye gitmeden; ev, iş yeri gibi ortamlarda ya da seyahat sırasında hızlı ve kolay şekilde yapabilmeyi sağlayan elektronik kişisel bakım ürünleri ve yardımcılarıdır. Saç düzleştiricilerden tıraş makinelerine, dijital tartılardan erkek bakım setlerine kadar birçok farklı özellikte ürün kişisel bakım aletleri arasında yer alır. Kişisel bakım aletlerini hem tek başına hem de kişisel bakım seti olarak birçok markada bulabilmek mümkündür.

Saç Kurutma Makineleri ve Saç Şekillendiriciler

Kişisel bakımın en önemli adımlarından biri de saç bakımıdır. Saç kurutma makinesi ve saç şekillendirici aletler; temiz ve bakımlı saçlar için vazgeçilmez ürünlerdir. Saç bakımına önem veren her yaş grubundan kullanıcı tarafından sıklıkla tercih edilen saç bakım aletlerinde; farklı markaların gelişmiş teknik özelliklere sahip olan modellerini bulabilmek mümkündür.
Saç kurutma makinesi; hem sıcak hem de soğuk hava üfleme yöntemiyle saçların kurumasını sağlayan elektrikli aletlerdir. Saçları kurutmanın yanı sıra şekillendirme ve elektriklenmeyi önleme gibi işlevleri bulunan saç kurutma makinesi modelleri de mevcuttur. Difüzörlü saç kurutma makinesi adı verilen modeller, dalgalı ve kıvırcık saçları daha kolay şekillendirmeye yardımcı olan ve diğer adı vigo olan difüzör başlığına sahip modellerdir. Bazı gelişmiş saç kurutma makinesi modellerinde iyon özelliği de bulunur. İyonlu saç kurutma makinesi adı verilen bu modellerdeki iyon özelliğiyle saçın elektriklenmesi önlenir ve nemi korunur. Saç kurutma makinesi modelleri; motor ve hava üfleme gücüne göre ev tipi ve profesyonel olarak ayrılırlar.
Saç şekillendirici aletler; saça birçok farklı şekil vermek için kullanılan, ısı verme ya da hava üfleme prensibiyle çalışan cihazlardır. Saç maşası, saç düzleştirici, saç düzleştirici fırça ve saç düzleştirici tarak gibi ürünler saç şekillendirici elektrikli aletler arasında yer alır. Saç maşası; su dalgası, bukle ve kıvırcık saç modellerini hızlı ve kolay bir şekilde yapmayı sağlayan elektrikli bir saç şekillendiricidir. Seramik, titanyum, teflon gibi malzemelerden üretilen saç maşalarında elektriklenmeyi önleyen ve saçın nem dengesini koruyan iyonlu modeller de ilgi çeker.
Saç düzleştirici; saça ısı vererek şekillendiren ve hava üfleme yoluyla şekillendiren modellere ayrılır. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan hızlı ve pratik şekilde saç şekillendirmeye yardımcı olan saç düzleştiricilerin plakaları titanyum, seramik, turmalin, keratin gibi malzemelerden üretilir. Saç düzleştirici fırça ve taraklar da saça hava üfleyerek hem kurutma hem de şekillendirme işlevlerini yerine getiren elektrikli saç şekillendirme aletleridir. Saçı kurutma, bakım yapma, nem dengesini koruma ve şekillendirme özelliklerini bir arada bulunduran saç şekillendirici fırça ve taraklarda farklı sıcaklık ayarları da bulunur. Hem kablolu hem de kablosuz olarak kullanılabilen saç şekillendirici fırça ve tarak modelleri mevcuttur.

Tıraş Makineleri ve Özellikleri

Tıraş makinesi, kişisel bakım alanında kullanıcıların en fazla tercih ettiği elektrikli aletler arasında yer alır. Çalıştıkları için her gün tıraş olma zorunluluğu olan erkek kullanıcıların kuaföre gitmelerine gerek kalmadan, ev ortamında rahat ve hızlı bir şekilde tıraş olmalarını sağlayan tıraş makineleri; saç ve sakal tıraşının yanı sıra burun ve kulak gibi yüz bölgesinde ulaşılması zor olan hassas yerleri tıraş etmek için özel başlıklar içerir. Gelişmiş tıraş makinelerinde saç, sakal ve yüz bölgesi dışında tüm vücut bölgesini tıraş etmek için özel olarak geliştirilmiş modeller de mevcuttur.
Saç kesme makinesi; hem uzun hem de kısa saçları kesmek ve şekillendirmek için üretilmiş elektrikli aletlerdir. Güçlü bir motora, keskin ve kaliteli bıçaklara, hafif ve kolay taşınabilen bir tasarıma sahip olan saç kesme makinelerinin bazı modelleri ile saç dışında sakal ve bıyık kesme işlemi de yapılabilmektedir. Kablolu, şarjlı ya da pilli olarak kullanma seçenekleri bulunan saç kesme makinesi modelleri standart ve profesyonel kullanıma uygun olmalarına göre çeşitlere ayrılırlar.
Erkek bakım seti adı verilen erkek kişisel bakım ürünleri; tıraş makinesi, saç kesme makinesi, yüz ve vücut tıraş makinesi gibi cihazlarla birçok farklı işlevi olan farklı başlıklardan oluşan ürünlerin bir araya geldiği setlerdir. Hem ıslak hem de kuru şekilde tıraş işlemi yapabilen tıraş makineleri, hassas bölgeler için başlıklar ve düzeltme için tarakların bulunduğu erkek bakım setleri; özel günler için hediyelik olarak da sıklıkla tercih edilir.

Dijital Tartı Modelleri

Vücut ağırlığını hassas bir şekilde ölçen ve dijital bir ekrana yansıtan dijital tartı modelleri; kilo takibi yapan, sağlığına dikkat eden, vücut kitle indeksini öğrenmek isteyen herkes tarafından kullanılan elektronik aletler arasındadır. Dijital tartıların bazı gelişmiş modellerinde vücut ağırlığının yanı sıra kas, kemik, yağ ve su ölçümü yapabilme; kan basıncını, nabzı ve tansiyonu ölçebilme gibi işlevler de bulunur.
Akıllı tartı olarak da bilinen gelişmiş modellerden bazılarında bulunan bluetooth özelliğiyle; tartı diğer akıllı cihazlarla eşleşerek vücutla ilgili verileri aktarabilir. Pille çalışan dijital tartılar, markaya ve modele göre değişmekle birlikte ortalama olarak 150 kilograma kadar olan ağırlıkları rahat bir şekilde tartabilirler.

Kişisel Bakım Aletleri Fiyatları

Kişisel bakım aletleri saç şekillendiricilerden tıraş makinelerine, saç kurutma makinelerinden dijital tartılara ve erkek bakım setlerine kadar uzanan geniş yelpazede bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Kişisel bakım aletleri fiyatları; kategoride yer alan aletlerin türüne, markasına ve modeline göre değişir. Aynı zamanda modellerin farklı fonksiyonları, boyutları, tasarımları, üretildikleri malzemeler, bağlantı ve çalışma şekilleri, teknik özellikleri de fiyatı belirleyen unsurlar arasındadır.
Kişisel bakım aletlerinden bir ya da birkaçını satın almak isteyen kullanıcılar için kendi alışkanlıkları, ihtiyaçları ve bütçelerini göz önünde bulundurmalarının yanı sıra markaların uyguladıkları kampanyaları ve diğer kullanıcıların ürünler hakkında yaptıkları yorumları incelemeleri de oldukça önemlidir.
Grundig web sitesinde yer alan Grundig kişisel bakım aletleri; saç bakım aletlerinden dijital tartılara, tıraş ve saç kesme makinelerinden erkek bakım setlerine kadar geniş bir ürün çeşitliliğe sahiptir. Ürünlerin teknik özelliklerini ve fiyatlarını detaylı olarak inceledikten sonra beğendiğiniz modelleri kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Grundig web sitesine üye olarak, yeni ürünlerden haberdar olabilirsiniz. Ürünlerle ilgili tüm sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.