İndirime Kalan Süre
Saç & Sakal Kesme Makinesi modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Saç & Sakal Kesme Makinesi modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
4 ürün listelendi.

Saç & Sakal Kesme Makinesi

MC 6840
Saç & Sakal Kesme Makinesi

0
 • Hijyenik yıkanabilir başlıklar : Var
 • Kullanım Şekli : Şarjlı / Elektrikli
 • Şarj Olma Süresi : 90 min
649 TL

MC 8030
Saç & Sakal Kesme Makinesi

0
 • Hijyenik yıkanabilir başlıklar : Var
 • Kullanım Şekli : Şarjlı Kullanım
 • Şarj Olma Süresi : 90 min
849 TL

MGK 9030
Saç & Sakal Kesme Makinesi

0
 • Hijyenik yıkanabilir başlıklar : Var
 • LCD Ekran : Var
 • Kullanım Şekli : Şarjlı Kullanım
 • Şarj Olma Süresi : 90 min
1.599 TL

MGK 7230 L
Saç & Sakal Kesme Makinesi

0
 • Hijyenik yıkanabilir başlıklar : Var
 • LCD Ekran : Var
 • Kullanım Şekli : Şarjlı Kullanım
 • Şarj Olma Süresi : 1.5 min
2.799 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Saç Kesme Makinesi

Saç kesme makinesi; saç ve sakal tıraşını berbere gitmek zorunda kalmadan, evinin rahatlığında yapmak isteyenler için en pratik elektrikli aletlerden biridir. Farklı saç kesme makinesi aparatları ile birçok saç modelini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmenin yanı sıra sakal ve bıyık şekillendirebilmek de mümkündür. Motor gücü daha yüksek olan profesyonel modeller ise hem evde hem de berber, kuaför gibi işletmelerde tercih edilebilir. Çalışma ve bağlantı şekillerine, boyutlarına, tasarımlarına ve teknik özelliklerine göre ayrılan saç kesme makinesi modelleri bulunur.

Saç Kesme Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Saç kesme makineleri; bağlantı şekillerine göre kablolu ve kablosuz saç kesme makinesi olarak ayrılırlar. Kablolu saç kesme makinesi modellerinin çalışması için elektrik bağlantısı sağlayan bir kabloya ihtiyaç duyulur. Kablosuz modeller ise şarjlı ve pilli olarak ayrılır. Şarjlı saç kesme makinesi; elektrik yardımıyla şarj edilerek istenen her yerde kablosuz olarak kullanılabilir. Pilli modeller ise içlerine yerleştirilen pil ya da piller yardımıyla çalışma özelliğine sahiptir.
Elektrikli saç kesme makinesi modelleri çalışma şekillerine ve teknik özelliklerine göre standart ya da profesyonel saç kesme makinesi gibi çeşitlere ayrılırlar. Profesyonel makineler standart modellere göre daha yüksek motor gücü ve farklı ayarlara sahiptir. Farklı ölçülere sahip saç kesme makinesi tarağı, sakal ve bıyık şekillendirici aparatlar, yüz ve vücut tüylerini almak için özel başlıkların yer aldığı saç kesme makinesi setleri de kullanıcılar tarafından ilgi gören modeller arasındadır.
Boyut, ağırlık ve tutma kolaylığı gibi özellikler de modele göre değişiklik göstermekle birlikte hafif ve her yere taşınabilen modeller pratik olmaları açısından sıklıkla tercih edilir. Hem ıslak hem de kuru kullanıma uygun olan saç ve sakal kesme makineleri de kullanıcıların ilgi gösterdiği gelişmiş özellikli modeller arasında yer alır. Makine bıçaklarının malzemesi de seçim yaparken önemli olan detaylardan biridir. Paslanmaz çelik gibi kaliteli malzemelerden üretilen saç ve sakal kesme makineleri güvenli, uzun ömürlü ve verimli bir kullanım sunar. Hem uzun hem de kısa saç ve sakalları şekillendirebilme konusunda makine bıçaklarının tasarımı, kalitesi ve sayısı belirleyicidir.
Saç kesme makinesi alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda fikir sahibi olmak; doğru modeli bulmayı kolaylaştırır. Motor gücü, elektrik tüketimi, boyut, tasarım, malzeme, yıkanabilme özelliği ve diğer teknik özellikler detaylı olarak araştırıldıktan sonra hem alışkanlıklara ve ihtiyaçlara hem de bütçeye uygun modelleri seçmek yararlı olacaktır.

Saç Kesme Makinesi Kullanımı ve Bakımı

Saç kesme makinesi kullanımı öncesinde makinenin kullanma kılavuzunda belirtilen adımlara uyulması gerekir. Kullanım şekli temelde aynı olmakla birlikte modele göre değişen bazı kullanım özellikleri olabilir. Kullanıcıların en çok sorduğu sorulardan biri de “Saç kesme makinesi ile sakal kesilir mi?” sorusudur. Hem saç hem de sakal kesme işlevine sahip farklı başlıkları olan modellerle bu mümkün olacaktır.
Makinenin kullanma kılavuzu incelendikten sonra saç kesme adımına geçilir. Saç iyice yıkanıp durulandıktan sonra taranarak dolaşık teller varsa açılır. Ardından makineye istenen uzunluğa uygun olan başlık takılır. Ulaşılması zor olan bölgeleri tıraş ederken makine durdurulup, kabloluysa fişten çekilerek uygun başlıkla değiştirilerek fişe yeniden takılır ve tıraşa devam edilir. Makineyi düşük ayarda başlatmak ve giderek arttırmak olası olumsuz durumların önüne geçmeye yardımcı olur.
Düzgün bir saç kesimi için makine saçın çıkış yönüne ters yönde hareket ettirilmelidir. Tıraş sona erdiğinde makine durdurulur ve elektrikle çalışıyorsa fişten çekilir. Başlıklar çıkarılarak suyun altında yıkanır ve temizlenir. Makine başlıkları ve yıkanabilen parçalar tamamen kuduruktan sonra makineye tekrar yerleştirilmelidir. Saç kesme makinesi bakımı ve temizliği, makineyi uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanmak için çok önemli işlemlerdir.

Saç Kesme Makinesi Fiyatları

Saç kesme makinesi fiyatları konusunda araştırma yapan kullanıcılar için saç kesme makinesi markaları ile birlikte, model, tasarım, bıçak malzemesi, farklı başlıklar, makinenin çalışma şekli ve teknik özellikleri gibi detaylar çok önemlidir. Fiyatlar tüm bu özelliklere göre değişiklik gösterebileceği için kullanıcıların kendi ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını ve bütçelerini gözden geçirmeleri doğru olur.
Saç ve sakal kesme makinesi modellerini satın almaya karar veren kullanıcılar için alışveriş sitelerinin yanı sıra forum gibi platformlarda diğer kullanıcılar tarafından yapılan saç kesme makinesi tavsiye ve yorumları da en iyi saç kesme makinesi modelini bulma konusunda yararlı olacaktır.
Grundig web sitesinde pek çok farklı özelliğe sahip olan Grundig saç kesme makinesi modellerini ve fiyatlarını inceleyerek satın alabilmek mümkündür. Yenilikleri ve indirim haberlerini alabilmek için Grundig web sitesine üye olabilir; sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.