İndirime Kalan Süre
Filtre Kahve Makinesi modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Filtre Kahve Makinesi modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
4 ürün listelendi.

Filtre Kahve Makinesi

FK 4112 K
Filtre Kahve Makinesi

0
 • Damlama durdurma fonksiyonu : Var
 • Aroma Fonksiyonu : yok
 • Zamanlayıcı : Var
 • Karaf Malzemesi : Cam
 • Fincan Kapasitesi : 12

FK 4311 B
Filtre Kahve Makinesi

0
 • Damlama durdurma fonksiyonu : Var
 • Aroma Fonksiyonu : yok
 • Zamanlayıcı : yok
 • Karaf Malzemesi : Cam
 • Fincan Kapasitesi : 10
2.449 TL

FK 4310 G
Filtre Kahve Makinesi

0
 • Damlama durdurma fonksiyonu : Var
 • Aroma Fonksiyonu : yok
 • Zamanlayıcı : yok
 • Karaf Malzemesi : Cam
 • Fincan Kapasitesi : 10
2.449 TL

KM 7440
Filtre Kahve Makinesi

0
 • Damlama durdurma fonksiyonu : Var
 • Aroma Fonksiyonu : Var
 • Zamanlayıcı : Var
 • Karaf Malzemesi : Cam
 • Fincan Kapasitesi : 10
3.519 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Filtre kahve Makinesi

Dünyanın giderek küreselleşmesi, kültürlerin iç içe geçmesini sağlarken yeme içme kültüründe de etkileşimler olması sonucunu doğurur. En çok tüketilen sıcak içeceklerden biri olan kahve de bu değişimden etkilenenlerin başında gelir. Geleneksel bir içecek olan Türk kahvesinin yanı sıra dünya çapında birçok kişi tarafından tüketilen filtre kahve, espresso gibi farklı kahve çeşitleri de yaygınlaşan içecekler arasında yer alır. Esas olarak ocak üzerinde uzun sürede demlenerek hazırlanan birçok kahve türünü, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte elektrikli kahve makinesi adı verilen aletlerle daha hızlı ve kolay şekilde hazırlayabilmek mümkündür. Birçok modeli bulunan filtre kahve makinesi de en çok kullanılan elektrikli mutfak aletlerinden bir tanesidir.

Filtre Kahve Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Kahve çekirdeğinin farklı boyutlarda öğütülmesi ile birçok farklı kahve çeşidi elde edilir. Filtre kahve de orta seviyede öğütülmüş kahve çekirdeklerinin demlenmesiyle hazırlanır. French press adı verilen demliklerle elde de demlenebilen filtre kahveyi daha çok miktarda, daha hızlı ve kolay şekilde demlemek için elektrikli filtre kahve makinesi kullanılır.
Evlerden iş yerlerine, hastanelerden okullara kadar pek çok yerde kullanılan filtre kahve makinesi, kahve severler için vazgeçilmez mutfak aletlerinden biridir. Birçok markada farklı tasarımlara ve teknik özelliklere sahip olan filtre kahve makinesi modelleri bulabilmek mümkündür. Öğütücülü filtre kahve makinesi bu modellerden biridir. Filtre kahve demlemenin yanı sıra tasarımlarında kahve çekirdeklerini öğüterek istenen boyuta getirme işlevine sahip bir öğütücü bulunan bu modeller, kahvesini taze çekirdek olarak alıp evde kendi tercihlerine göre kahve demlemek isteyenler için idealdir. Su haznesi yan tarafında bulunan ve çıkarılarak temizlenebilen özellikte filtre kahve makineleri de kullanıcıların ilgisini çeken modeller arasında yer alır.
Cam hazneli sürahiye sahip olan filtre kahve makinelerinin yanı sıra paslanmaz çelik filtre kahve makinesi modelleri de ilgi çeker. Sürahi kısmı çelik olan bu makineler termoslu filtre kahve makinesi adıyla da bilinir. Alt kısmında herhangi bir ısıtma bölmesi olmayan termoslu modeller çıkarılıp taşınabilme özellikleriyle piknik, yürüyüş gibi açık hava etkinliklerinde kullanmak için idealdir.
Filtre kahve makineleri kullanışlı ve işlevsel olmalarının yanı sıra şık görünümlü mutfak aletleridir. Siyah, beyaz, gri gibi klasik renklerle birlikte kırmızı, pembe, yeşil, bej gibi farklı renkler ve canlı desenlere sahip olan model seçenekleri bulundukları yere farklı bir hava katmak isteyenler tarafından ilgi çeker. Modern ve minimal tasarımlı modellerin yanı sıra nostaljik esintiler taşıyan Retro tasarıma sahip modeller farklı tarzlara hitap eder.

Filtre Kahve Makinesi Kullanımı ve Temizliği

Filtre kahve makinesi kullanımı çeşitli aşamalardan oluşur ve oldukça pratiktir. Standart bir filtre kahve makinesinde; en üst kısımda kahvenin eklendiği filtre, yan tarafta su koyulan hazne kısmı ve en alt kısımda demlenen kahvenin döküldüğü, ölçüyü gösteren cam ya da çelik malzemeden üretilen sürahi bölümü bulunur. Isıtma işlemini gerçekleştiren ve filtre kahve makinesi rezistansı adı verilen parça da filtre kahve makinelerinin en önemli parçaları arasındadır.
Filtre kahve demlemek için öncelikle tek kullanımlık filtre kağıdı ya da birden fazla kullanılan bez malzemeli filtre en üst bölüme yerleştirilir. Ardından bu bölmeye öğütülmüş kahve eklenir. Yan taraftaki su haznesine kahve yapılacak porsiyon miktarında su eklenir ve başlatma düğmesine basılır. Demlenen kahve alt bölümde yer alan cam sürahide birikir. Makine, demleme işlemi başlatıldığında ve bittikten sonra bir uyarı sesi çıkarır. Demlenen kahve uzun süre sıcaklığını korur.
Filtre kahve makinelerinde zaman içinde kahve artıklarının oluşturduğu kir ve lekelerin yanı sıra kireç oluşumu görülebilir. Bu olumsuz durumlar kahvenin lezzetini de azaltabilir. Filtre kahve makinesi temizleme işlemi, makineyi uzun yıllar güvenle kullanabilmek ve lezzetli kahveler içebilmek için çok önemlidir.
Filtre kahve makinesi temizliğini yapmadan önce, makinenin kullanma kılavuzundaki temizlik adımlarını incelemek ve temizlik sırasında bu adımlara uymak gereklidir. Makine doğal malzemeler ya da uygun temizlik maddeleriyle belirli aralıklarla temizlenmesi çok önemlidir. Cam sürahi, filtre gibi parçalar sabun ve ılık suyla yıkanarak kahve kalıntıları temizlenmelidir. Belirli aralıklarla içine sirke, karbonat gibi doğal malzemeler karıştırılan su ile çalıştırılan makinenin; su haznesi ve içindeki parçaların temizlenerek varsa kireçlerinden arındırılması sağlanır.

Filtre Kahve Makinesi Fiyatları

Filtre kahve makinesi fiyatları; makinenin marka, model, tasarım, boyut, elektrik tüketimi ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Filtre kahve makinesi satın almak üzere araştırma yapan kullanıcılar birçok markanın web sitesinden karşılaştırmalar yaparak, alışveriş sitelerinde yapılan yorumları ve diğer kullanıcıların forum gibi platformlarda yaptıkları filtre kahve makinesi tavsiye ve yorumlarını inceleyerek doğru kararı vermeyi amaçlarlar. Kendileri için en iyi filtre kahve makinesi modelini seçmek içinse ihtiyaç, alışkanlık ve bütçelerini gözden geçirmeleri yararlı olacaktır.
Grundig web sitesindeki “Küçük Ev Aletleri” kategorisinde birbirinden farklı teknik özelliklerde ve fiyat aralıklarında yer alan Grundig filtre kahve makinesi modellerini bulabilir; detaylı şekilde inceleyerek satın alabilirsiniz. Yeni ürünler ve indirimlerden haberdar olmak için Grundig web sitesine üye olabilir; ürünlerle ilgili sorularınız için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.