İndirime Kalan Süre
Mikser modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
Mikser modellerinde Size Özel indirimler almak ister misiniz?
2 ürün listelendi.

Mikser

MK 1140
Mikser

0
  • Güç : 425 W
  • Paslanmaz çelik hamur kancası : Var
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilir aksesuarlar : Var
  • Turbo seviyesi : Var
  • Çırpma Aparatları : Var
1.299 TL

MK 7250 DX
Mikser

0
  • Güç : 500 W
  • Paslanmaz çelik hamur kancası : Var
  • Bulaşık makinesinde yıkanabilir aksesuarlar : Var
  • Stand : Var
  • Turbo seviyesi : Var
1.899 TL
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Mikser

Mutfaklarda hazırlanan pek çok tarif çırpma, karıştırma, yoğurma gibi işlemleri gerektirir. Kol gücüyle bu işleri yapmak uzun zaman almasının yanında yoğun bir çaba harcamaya da neden olur. Mikser bütün bu işleri hızlı ve pratik bir şekilde yapmayı sağlayan küçük ev aletlerinden biridir. Birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan mutfak aletlerinden biri olan elektrikli mikser, sahip olduğu işlevlere ve çalışma şekline göre farklı çeşitlere ayrılır.

Mikser Çeşitleri ve Özellikleri

Mikser çeşitleri, kullanım şekillerine göre temel olarak el mikseri ve standlı mikser şeklinde ayrılır. El mikseri; bir tutma kolu yardımıyla elde tutularak kullanılan, hafif tasarımlı ve pratik mikser çeşitlerinden biridir. Elektrikle çalışmasına rağmen az da olsa bir kol gücü gerektiren el mikserlerinde farklı mikser parçaları kullanılarak kek ve yumurta çırpma, hamur yoğurma gibi işler rahatlıkla yapılabilir. Farklı hız ayarları bulunan el mikserleri hafif oldukları kadar saklanmaları ve temizlenmeleri kolay olan modellerdir.
Standlı mikser hem evlerde hem de kafe, pastane gibi profesyonel işletmelerde kullanılan gelişmiş teknolojili mikser çeşididir. Tezgah üstünde kullanılan; el mikserlerine göre daha büyük boyutlu ve ağırlığı daha fazla olan standlı mikserler kol gücüne ihtiyaç duymadan, motor gücüyle otomatik olarak çalışırlar. Kullanışlı olmalarının yanı sıra şık tasarımlarıyla da dikkat çeken standlı mikserler; farklı hız kademelerinde daha büyük porsiyonlu karışımları çırpma, yoğurma ve karıştırma gücüne sahiptir. Standlı mikserin parçaları arasında mikser kabı ve farklı işlevlere sahip birçok mikser ucu bulunur.
Mikser modellerini hem tek başına hem de mikser seti olarak bulabilmek mümkündür. Mikser blender seti gibi farklı işlevlere sahip küçük ev aletlerinin bir arada bulunduğu setler kullanıcıların beğenisini kazanır. Hem mikser hem de blender tarafından yapılabilen doğrama, parçalama, ezme, çırpma, karıştırma, yoğurma gibi işleri kolayca yerine getirebilen mikser blender setleriyle hamur işi karışımlarından pürelere, çorbalardan soslara, içeceklerden bebek mamalarına kadar pek çok tarif hazırlanabilir. Set halinde bulunabilen standlı mikserlerde ise çırpma, yoğurma, karıştırma yapabilen standart aparatların yanı sıra makarna hamuru açma, kıyma çekme ve sebze soyma gibi işlemlere özel aparatlar da mevcuttur.

Mikser Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mikser satın almak üzere araştırma yapan kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri “Mikser kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?” sorusudur. Mikserleri hem satın alırken hem de kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunur.
Mikser satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri ne sıklıkta kullanılacağıdır. Kullanım şekline göre el mikseri ya da tezgah üstü standlı mikser olarak değişen modeller bulunur. Standlı modeller motor gücüyle çalışan, daha büyük boyutlu, ağırlığı daha fazla ve daha profesyonel ürünlerdir. El mikserleri ise hafif tasarımlı, her yere taşınabilen, ev kullanımı için ideal modeller olarak öne çıkar. Profesyonel modeller tercih edilecekse motor gücü de önemli bir kıstastır. Güçlü motora sahip mikserler; çırpma, karıştırma, yoğurma ve diğer farklı işlevleri daha hızlı ve rahat yapabilmeyi sağlar.
Yiyeceklerle direkt olarak temas eden mikser aparatlarının üretildiği malzemelerin kaliteli ve insan sağlığına uygun olması çok önemlidir. Malzeme kalitesinin yanı sıra parçaların kolay temizlenebilir olması da uzun ömürlü ve güvenli bir kullanım açısından dikkate alınmalıdır.
Mikser kullanırken ürünün kullanma kılavuzunda yer alan yönergelere uyulmalıdır. Mikserin çalışması sırasında eller ya da farklı maddeler mikser kabına sokulmamalıdır. Mikser elektriğe bağlı olduğunda temizlik gibi işlemlerin yapılmaması gerekir. Temizlik ve bakım işlemleri elektrik bağlantısı kesildikten sonra yapılmalıdır. Mikserin kullanımı bittikten sonra fişi çekilerek elektrik bağlantısı kesilmelidir. Uzun ömürlü ve verimli bir kullanım için her kullanım sonrası mikserin başlıklarının ve temizlenebilen parçalarının detaylı bir şekilde temizlenmesi çok önemlidir.

Mikser Fiyatları

Mikser fiyatları; mikserin markası, modeli, kullanım şekli, özel aparatları, tasarımı, boyutları ve teknik özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Mikserin el mikseri ya da standlı mikser olması fiyatı etkileyebileceği gibi tek ya da set halinde tercih edilmesi de fiyatta değişikliğe neden olacaktır. İhtiyaçlarına uygun en iyi mikser modelini bulmak isteyen kullanıcıların, marka araştırması yaparken alışkanlıklarını ve bütçelerini de göz önünde bulundurmaları yararlı olur. Diğer kullanıcıların yorumları ve mikser markaları tarafından uygulanan kampanyalar da kullanıcıların ekonomik tercihler yapmasına katkıda bulunur.
Grundig web sitesindeki “Küçük Ev Aletleri” kategorisinde yer alan Grundig mikser modellerini teknik özellik ve fiyat karşılaştırması yaparak inceleyebilir; beğendiğiniz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz. Grundig web sitesine üye olarak, yeni ürünler ve indirimler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ürünlerle ilgili tüm soru, görüş ve önerileriniz için 444 0 888 numaralı Grundig Çağrı Merkezi Hattı’nı 7/24 arayabilirsiniz.