RUHUNU DOYURAN TEKNOLOJİLER

RUHUNU DOYURAN TEKNOLOJİLER

Bu yazıyı 4 dakika 23 saniyede okuyabilirsiniz.

Doğru teknolojilerle gıdanın ömrünü uzatmak, daha az enerji tüketmek, doğal kaynakları korumak mümkün. Ruhun Doysun felsefesini işinin kalbine koyan Grundig ürünlerinde hangi teknoloji ne işe yarıyor; ürünlerin hangi özellikleri doğayı korumaya yarıyor? 

 

Grundig Türkiye olarak, gıdaya saygıya davet etmek için başlattığımız Ruhun Doysun’la, gıdaya hak ettiği değeri verenlerle birlikte gıda üzerine düşünüyoruz.  Gıdanın yolculuğunun farkına varmak, gıdayı ve doğal kaynaklarımızı israf etmemek için çaba gösteriyoruz. Sürdürülebilirliği işinin odağına koyan bir marka olarak, ürünlerimizde de dünyanın kaynaklarını, doğayı ve gıdayı, onlara saygı duyan teknolojilerle gözetiyoruz. Sık sık karşılaştığımız bir soru, ürünlerimizin özelliklerinin bu anlamda ne işe yaradıkları. Buzdolabından çamaşır makinasına Grundig ürünlerinin doğayı kollayan teknolojik özelliklerini yazdık.

Buzdolabı

Gıda israfını önlemenin bir yolu, aldığımız yiyecekleri doğru saklamaktan geçiyor. Buzdolabına kaldırdığımız yiyecekler doğru saklanmadıkları takdirde ziyan olabiliyor. Sebzeleri, yeşillikleri, eti, balığı nerede, nasıl saklamalı? Buzdolabının hangi özellikleri gıdaların ömrünü uzatmakta bize yardımcı oluyor?

Grundig buzdolabındaki Full Fresh+ teknolojisi çekmecedeki yiyecekler için ideal saklama koşulları sağlıyor. Bu sayede sebze ve meyveler 30 güne kadar, yeşillikler ise 3 kat daha uzun süre tazeliklerini koruyabiliyor. Kahvaltılık Bölmesi’ne sahip Grundig buzdolapları şarküteri ürünlerini ve çözülecek etleri güvenle saklıyor. 0 dereceyle et ve süt ürünleri için en uygun buzdolabı ortamını sağlayan bölme, gıdalardaki mikrobiyolojik gelişimini yavaşlatıyor. Soğutucunun diğer bölümlerinden 2-3 derece daha serin olan Kahvaltılık Bölmesi bakteri oluşumunu engelliyor. Böylece et ve balık gibi hassas gıdaların tazelikleri ve besin değerleri korunuyor.

Geleneksel no frost buzdolaplarının aksine Grundig Duo No Frost buzdolapları, bir değil iki soğutma sistemine sahip. Bu özellikle gıdalar daha uzun süre taze kalıyor. Tüm bunlara ek olarak, Grundig Duo No Frost buzdolapları sıcaklık değişimlerini çok daha kolay dengeleyebiliyor. Bu da fark edilir düzeyde enerji tasarrufu sağlıyor.

Grundig çift kapılı buzdolabında ise Herb Fresh+ teknolojisi var. Bu, maydanoz, dereotu, nane, fesleğen gibi yeşilliklerin 2 kat daha uzun süre taze kalmalarını sağlıyor. Grundig Koku Önleyen İyon Teknolojisi, yiyeceklerin ilk günkü lezzet ve tazeliklerini daha uzun süre korunmasına yardımcı oluyor. Mavi Işık Teknolojisi’ne sahip Grundig buzdolapları ise, sebze ve meyvelerin tazeliklerini uzun süre korumalarını sağlıyor. Yapılan testler, Mavi Işık Teknolojisi etkisinde beş gün geçirmiş domateslerde %30, kırmızı biberde ise %10’luk bir C vitamini iyileşmesi sağlandığını gösteriyor.

Ocak & Fırın

Ocak ve fırında verimlilik, sadece ortaya çıkan yemekleri değil, enerji tüketimini de etkiliyor.

Grundig ocakları, tasarımları sayesinde daha verimli enerji sağlıyor ve yemekleri daha hızlı pişiriyor. Gaz beklerinde bulunan özel mikro delikler sayesinde ısı, ocaktaki tavanın ya da tencerenin yüzeyine dengeli bir şekilde yayılıyor ve bu da yemeklerin kusursuz pişmesine yardımcı oluyor. Verimli bir şekilde kullanılan gaz, enerji tasarrufuna ve yemeklerin normalden daha hızlı pişmesine sebep oluyor. Ocak üzerindeki otomatik tencere tanıma sayesinde ise üzerindeki tencerenin alanı otomatik olarak algılanıyor. Tencerenin kapladığı alanda bir enerji oluşuyor ve bu sayede minimum enerji sarfiyatı gerçekleşiyor.

Grundig ankastre fırın, düşük yağlı kızartma özelliği ile daha lezzetli ve sağlıklı yiyecekler sunuyor. Özel bir aksesuar ile kullanılan az yağla kızartma yapma özelliği, normalden 10 kat daha az yağ ile kızartma yapmaya olanak veriyor.

Grundig ankastre fırınlar; sahip oldukları Multi-Taste teknolojisi sayesinde aynı anda üç farklı yemeği, kokuları birbirine karışmadan pişiriyor. Bu, hem zaman hem de elektrik tasarrufu demek.

Grundig ankastre fırınlar, Yoğurt & Peynir Yapma Fonksiyonu ile evde doğal besinler yapılmasını sağlıyor. Özel bir aksesuar ile kullanılan bu fonksiyon; 5 saat içerisinde normal kıvamlı, ekşi ve tatlı olmak üzere üç farklı lezzette yoğurt yapılmasına olanak veriyor. Ayrıca peynir yapma aksesuarı ile üç farklı peynir çeşidi de yapılabiliyor.

Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesinde doğru teknoloji daha az enerji, daha az su tüketimi demek.

Grundig bulaşık makinelerindeki Ion Fresh teknolojisi sayesinde bulaşık makinesi kendi içindeki havayı temizliyor. Hiçbir zararlı gaz içermeden, sadece negatif iyonların makine içerisine nüfuz etmesi ile kötü kokuyu engelliyor.  Bu fonksiyon, yıkama işleminden farklı olarak, her saat başı 7 dakika süreyle otomatik olarak çalışıyor. Aynı zamanda bulaşıkların kirlilik seviyesini otomatik olarak algılama özelliği de var. Duruma göre en uygun yıkama programını belirleyip minimum su ve enerji tüketimi sağlıyor. Bulaşık makinalarındaki Inverter Eco Motor teknolojisi ise makinenin çok daha sessiz ve verimli olmasını sağlıyor. Değişken motor devri ve su basıncına sahip Inverter Eco Motor, kirleri sökerken su basıncını artırıyor. Durulama sırasındaysa daha düşük su basıncı uyguluyor. Bu sayede sadece bulaşıkların ihtiyacı kadar enerji ve su tüketiliyor.

Çamaşır ve Kurutma Makinesi 

Çamaşır makinesinde enerji ve su tasarrufu makinenin yıkanan çamaşırı algılayıp harcadığı enerjiyi ona göre ayarlamasıyla sağlanıyor.

Grundig çamaşır makinesindeki MultiSense teknolojisi, çamaşırların tipini, yükleme miktarını, kirlilik seviyesini algılıyor ve iyi bir yıkama için gerekli olan sıcaklık, hız, su seviyesi ve kurutma için sıkma seviyesini otomatik olarak belirliyor. Böylece çamaşır makinesi daha düşük enerji ve su tüketimiyle daha iyi yıkama yapıyor.

Inverter Eco Motor teknolojisi diğer makinelerin en yüksek enerji sınıfına (A+++) göre %40’a varan oranla daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Intense Wet teknolojisi sayesinde ise hem kirler derinlemesine temizleniyor hem de su tasarrufu sağlanıyor.

Grundig kurutma makineleri, Isı Pompası Teknolojisi ile sıcak havayı kapalı bir sistem içine hapsediyor ve tekrar tekrar kullanıma sokuyor. Böylece kurutma makinesi çok daha az enerji harcıyor. MultiSense Teknolojisi, akıllı sensörleriyle çamaşırları analiz ederek kullanılan programın süresini optimize ediyor. Motor yükü ve hızı, kompresör yükü ve hızı, nem, sıcaklık gibi değerleri göz önünde bulundurarak düşük enerji harcıyor. Böylece gereğinden fazla sıcak havaya maruz kalmayan çamaşırlar boşuna yıpranmıyor.

 

24.12.2018

 

İlgili yazılar:

https://www.ruhundoysun.com/yazilar/markalardunyayidegistirebilmeli/

https://www.ruhundoysun.com/yazilar/atiksiz-mutfak/ 

https://www.ruhundoysun.com/yazilar/geri-donusum/