MARKALAR DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK ETKİYİ YARATMAYA GÖNÜLLÜ OLMALI

MARKALAR DÜNYAYI DEĞİŞTİRECEK ETKİYİ YARATMAYA GÖNÜLLÜ OLMALI

Bu yazıyı 1 dakika 51 saniyede okuyabilirsiniz.

Ruhun Doysun: Gıdaya Saygı bölümleriyle devam ediyor. Ruhun Doysun’u, projenin yaratıcısı Grundig Türkiye markasının grup yöneticisi Handan Abdurrahmanoğlu ile konuştuk. Projenin bugün geldiği yeri, Grundig Türkiye’nin gıdayla ilişkisini ve gelecekteki planlarını sorduk.

Bir marka neden Ruhun Doysun gibi bir proje yapar? 

Grundig gıdaya saygı duyan bir marka. Bence büyük markaların görevlerinden biri de klasik pazarlama ve satış kampanyalarının yanı sıra dünyayı değiştirecek etkiyi yaratabilmek ve buna ilham vermek. Biz de köklü bir marka olarak hem geliştirdiğimiz teknolojilerle hem de Ruhun Doysun’la bunu yapıyoruz.

Halihazırda geliştirdiğimiz ürünlerde de doğal kaynakları korumak için çalışıyor, aslında Ruhun Doysun felsefesini tasarımdan üretime, pazarlamadan satışa dek hayatımızın her evresinde benimsiyoruz.

 

Grundig Ruhun Doysun projesiyle sizce neler başardı? 

Bilinçli tüketime ilham verme hedefiyle yola çıkan Ruhun Doysun platformu tam da bu noktada önemli bir boşluğu doldurdu. Başta sosyal medya olmak üzere, bir araya getirdiği pek çok insanla her gün büyüyen ve karşılıklı olarak birbirini besleyen bir platforma dönüştü Ruhun Doysun.

Her gün aldığımız yüzlerce mesaj, gıda israfına karşı bulduğu yaratıcı çözümleri bizimle paylaşan takipçilerimiz, buluşup Ruhun Doysun bölümlerini izleme günleri düzenleyen hatrı sayılır sayıda kişi bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Artık kendisini Ruhun Doysun elçisi olarak adlandıran insanlar var, bu sosyal medyada ve gerçek hayatta bir komüniteye evrildiğimizin ve gıda ve rafine bir yaşamla ilgili güvenilir bir platforma dönüştüğümüzün de göstergesi.

Özellikle Ruhun Doysun’un bir marka platformu olduğu düşünüldüğünde gerçekten benzeri olmayan bir iş demek sanırım abartılı olmaz.  

 

Şimdi Ruhun Doysun: Gıdaya Saygı bölümleri geliyor, Grundig gıdayı nasıl sahipleniyor? 

Biz de marka olarak ürünlerimizle de, ‘’bu işin nasıl bir parçası oluruz’’ diye düşünüyoruz. Tabii işin bir bu tarafı var, bir de şehirli insanın hayat gerçekleri var. Örneğin satın aldığınız sebze ve meyveyi her zaman hızlıca tüketemiyorsunuz. Grundig, ürünleri için geliştirdiği teknolojiyle de bu ve benzeri sorunlara çözüm olmayı amaçlıyor.

Örneğin meyve ve sebzelerin ömrünü üç kata dek uzatan buzdolabı teknolojilerinden yaratıcı saklama çözümlerine, geri dönüştürülmüş pet şişelerinden çamaşır makinesi tamburu yapmaya dek gıdaya ve gezegenimize duyduğumuz saygıyı, tüketicilerimizin beklentileriyle buluşturmayı önceliklendiren bir markayız.

 

Grundig Ruhun Doysun projesine neden devam ediyor? 

Çünkü gerçekten dünyadaki problemler, ancak büyük şirketler bu konulara kaynak ayırdıkça ve tüketicilerine ilham verdikçe çözülebilir. Buna ve sürdürülebilir bir dünyaya  yürekten inanıyoruz.

Ruhun Doysun projesi bize bunun mümkün olduğunu gösterdi. Insanların hayatlarına gerçekten dokunduğu ve değişimlerine katkısı olduğunu, hatta başka markalara dahi ilham verdiğini görmek en büyük motivasyon kaynaklarımız.

 

03.10.2018 

 

İlgili yazılar:

https://www.ruhundoysun.com/yazilar/ruhunu-doyuran-teknolojiler/

https://www.ruhundoysun.com/yazilar/ruhun-doysun-yolculugu/ 

https://www.ruhundoysun.com/yazilar/ruhun-doysun-evi-2/