Bulaşık makinesinden en iyi performansı nasıl alırım?

Bulaşıklarınızdan arta kalan kirler zamanla makine içerisinde birikir ve tıkanmaya sebep olarak bulaşık makinenizin performansını düşürebilir. Bulaşıklarınızı makineye koymadan önce üzerlerindeki kirleri sıyırarak ağır kir ve kalıntılardan arındırmanız gerekir. Kir sensörlerine sahip makinelerde bulaşıklarınızı sudan geçirmeniz önerilmez. Bu önlem, kirlerin bulaşık makinesinin içinde birikmesini önleyecektir. Ayrıca bulaşık makinenizin iç kısmı ve filtresi başta olmak üzere yıkanabilir tüm parçaları düzenli olarak temizleyerek cihazınızdan daha iyi bir performans alabilirsiniz.

Yardım mı gerekli?

Probleminizi en güvenli ve hızlı şekilde birlikte çözebilir, servis randevusu oluşturabilirsiniz.

Teknik Destek ve Servis Randevusu

Deterjan tercihi ve makine içi bulaşık yerleşimi

Deterjan tercihiniz de bulaşık makinenizin performansını doğrudan etkiler. Bulaşık makinesi için özel olarak üretilmiş deterjanlar dışındaki temizleyiciler cihazınızda performans kaybına ve arızalara neden olabilir. Sadece bulaşık makinelerinde kullanılmak üzere üretilmiş deterjan, parlatıcı ve tuz kullanmanız gerekir.

Bulaşık makinenizden daha iyi bir performans almak istiyorsanız bulaşıkların dizilimine de dikkat etmeniz gerekir. Bulaşıklarınızın arasında sağlıklı bir hava ve su dolaşımına yetecek kadar boşluk bırakmanız gerekir. Ayrıca düzenli bakım yaptırarak küçük arızaların daha büyük sorunlara dönüşmesini engelleyebilir ve makinenizin ömrünü uzatabilirsiniz.
 
Bu makaleyi faydalı buluyor musunuz?
İlgili Makaleler
Daha Fazla Arayın